KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt képen: Marija Zaharova külügyi szóvivő / Fotó: Grigori Sysoev / Sputnik

Moszkva „pusztító választ” ígér, ha Kijev mélyen becsapna Oroszországba

Ha a NATO feloldja az Ukrajnának szállított fegyverekre vonatkozó korlátozásokat, akkor közvetlenül részt vesz a konfliktusban – mondta Maria Zaharova

A nyugati országok „továbbra is a tűzzel játszanak” – jelentette ki Maria Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője egy szerdai sajtótájékoztatón. A szóvivő a London és Párizs által közölt kísérleteket kommentálta, amelyek célja, hogy meggyőzzék Washingtont arról, hogy Kijev engedélyezze a nyugatiak által szállított rakéták mélyen Oroszországba történő bevetését.

A múlt héten a The Telegraph arról számolt be, hogy az Egyesült Királyság és Franciaország az Egyesült Államok engedélyét kérte, hogy zöld utat adjanak a Storm Shadow/Scalp cirkálórakétákkal végrehajtott csapásoknak Donald Trump megválasztott elnök januári beiktatása előtt.

„Ha a kijevi rezsim engedélyt kap a fent említett csapásokra, azt úgy fogjuk értelmezni, hogy a NATO de facto közvetlen konfliktusba lép Oroszországgal”

– mondta Zaharova.

„A nyugati nagy hatótávolságú fegyverek nemzetünk területe elleni bevetésére adott válasz azonnali és pusztító lenne”.

Moszkva kijelentette, hogy szerinte a nyugatiak által szállított nagyobb hatótávolságú fegyvereket az ukrán erők nem tudják önállóan működtetni. Ezek a fegyverrendszerek a NATO szakembereinek jelenlétét, valamint a blokk műholdas rendszerein keresztül szerzett hírszerzési adatokat igénylik – mondták többször is orosz tisztviselők.

A múlt héten Szergej Lavrov külügyminiszter kijelentette, hogy Moszkva minden ilyen csapást annak jeleként értékelne, hogy a NATO nyíltan bekapcsolódik a konfliktusba.

„Ha ilyen fegyvereket használnának, az azt jelentené, hogy nemcsak Ukrajna, hanem a NATO-országok is nyíltan háborúban állnak Oroszországgal”

– mondta akkor a Rosszija Segodnya című lapnak.

Korábban Vlagyimir Putyin orosz elnök elrendelte a nemzet nukleáris doktrínájának módosítását, amely a nukleáris hatalom által támogatott, nem nukleáris állam által elkövetett támadásokat az orosz nukleáris válaszlépések indokaként sorolta fel.

Szerdán Zaharova azt is elmondta, hogy Kijev megpróbálhatja úgy beállítani a nyugatról szállított rakétákat, mintha azokat Ukrajnában gyártották volna, hogy azokat Oroszország elleni csapásokban lehessen használni. Egy ilyen „vérlázító csalás” nem lenne lehetséges Kijev nyugati támogatóinak jóváhagyása nélkül – tette hozzá.

Zaharova szavai alig egy nappal azután hangzottak el, hogy Boris Johnson volt brit miniszterelnök a GB Newsnak adott interjújában azt állította, hogy London csapatokat küldhet Ukrajnába, hogy megakadályozza Kijev vereségét, különösen akkor, ha Trump közelgő elnöki ciklusa alatt csökken a Washingtonból érkező katonai támogatás.

Ez is érdekelheti:  Boris Johnson szerint Nagy-Britannia csapatokat küldhet Ukrajnába

Oroszország kijelentette, hogy nem tervezi a NATO vagy egyetlen tagállam megtámadását sem, de arra is figyelmeztetett, hogy a blokk növekvő részvétele a konfliktusban a NATO és Moszkva közötti közvetlen összecsapást kockáztatja.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!