Magyarország demarssal fenyegeti az Európai Uniót
Az unió tagállamai közt aligha található két olyan ország, amelyik ennyire különbözne egymástól. Magyarország az unió viszonylag új tagországa, míg Nagy-Britannia a vénekhez sorolható. Nagy-Britannia szponzor. Tulajdonképpen amiatt tört ki a botrány, hogy Brüsszel pótadót követelt Londontól. Magyarország viszont nyilván nem számít szponzorországnak. Nagy-Britannia az Oroszország elleni szankciók szigorúbbra fogását kívánja, Magyarország pedig alighanem Oroszországnál is jobban megsínyli azokat.
Egyszóval, Magyarország és Nagy-Britannia két véglet. És ha az, ami közös bennük az EU-ban, a kilépési törekvés, akkor mély kétségek támadnak az európai szolidaritást illetően. Így, Brüsszel semmit nem tett annak érdekében, hogy megvédje Magyarországot az Egyesült Államok előtt, vagyis az amerikaiak kezére játszott abban, hogy példásan megbüntessék. Hiszen mindenki tisztában van azzal, hogy a korrupciós vádak csupán a magyar magas rangú tisztségviselőkkel szembeni amerikai szankciók leplezését szolgálják. Először is, a korrupció Magyarországon nem nagyon lép túl az általános európai szinten. Másodszor, még ezt sem bizonyított.
Viszont szembetűnő, hogy Orbán Viktor és környezete a rá nehezedő nyomás ellenére kész kapcsolatokat ápolni Moszkvával. Emiatt a magyar politikusok a Magyarország megbüntetésére irányuló próbálkozásokat az ország belügyeibe való beavatkozásnak minősítik.
Orbán Viktor még augusztusban rámutatott a Nyugatnak, hogy az EU határain túl Oroszország Budapest fő gazdasági partnere.
Magyarország komolyan gondolja, amikor kilépéssel fenyegeti az EU-t?
Vaszilij Koltasov, a moszkvai székhelyű Globalizációs és Szociális-mozgalmi Intézet igazgatóhelyettese nyilatkozik a kérdésben.
Pillanatnyilag Magyarországnak nincs hova kilépnie. Azonban hatóságai valószínűleg komoly nyomást kezdenek gyakorolni az európai bürokráciára, jobb pozíciókat próbálva elérni az EU-ban. Az unió pénzügyi forrásokhoz juttathatja Magyarországot az európai jegybank által. Nagyobb lehetőségeket biztosíthat a magyar hatóságoknak a szociális politika finanszírozása, a munkatörvények terén. Sőt, az EU még arra is szemet hunyhat, hogy Magyarország nem fogja tovább rontani a lakosság anyagi helyzetét. Azonban ezek a kisebb engedmények még nem jelenthetik azt, hogy vége a viszonyban kialakult válságnak. Azonban Magyarország nyilatkozata máris módosítja a helyzetet, mert ugyanis bizonyítja, hogy a gazdasági és szociális válság az Európai Unióban már nem csupán politikai válságba ment át, hanem már a politikai szétesés küszöbére került.
Magyarorrszág nem fogja tovább rontani lakosságának anyagi helyzetét??? Csak kérdezem:: ha kilép az EU-ból, mi lesz azzal a sok százezer emberrel, akik M.o-on nem találtak munkahelyet és ezért EU tagállamba kényszerültek dolgozni? Ha nem akarja tovább rontani a lakosság anyagi helyzetét, akkor eddig miért rontotta? Középkort megszégyenítő adóztatás: Nyugdíjak, fizetések 27 %-át azonnal visszaveszi az ÁFÁ-val, nem részletezve az egyéb módon kivetett sarcokat..(baleseti adó, bankadó, jövedelemadó, stb.stb.) Hova lettek a termelő gyáraink? Úgy gondolják, hogy a közszférában dolgozók, a multik kereskedő cégei fognak olyan javakat előállítani, melyek a gazdasági felemelkedést biztosítják? Hol van az ország aranytartaléka, kié a pénznyomtatásunk joga? Nem utolsósorban, ha kilép az EU-ból (vagy kirúgják) hol lesznek azok a pályázati pénzek, melyekből mára a politikusok jórészt megzsírosodtak????? És a NATO-val mi lesz? Mi lesz a légterünkkel, melyet naponta mérgeznek a vegyicsíkot húzó gépek, de a politikusaink állítólag erről mit sem tudnak?? Hol van a vízkincsünk? És hol vannak a válaszok minderre?
Végre megvilágosodtak Magyarország vezetői! Szeretném hinni, hogy komolyan gondolják ezt az egész kilépést! Hiba volt belépni is, azóta már érezzük a rengeteg hátrányát. A kilépéssel – szerintem – jobban járnánk még akkor is, ha a határokon nem lehetne csak úgy átsétálni… Lennének viszont bevételeink a vámokból és egyéb dolgokból, hiszen Európa közepe megkerülhetetlen. A külföldön dolgozó magyarok miatt sem érdemes aggódni, biztosan van megoldás arra, hogy ezután is ott dolgozzanak, ahol megtalálják a számításukat.
Ibolya
De jó is lenne, ha végre maga is megvilágosodna, kedves Ibolya! Fogadásom van, hogy ön is a belépés mellett szavazott annak idején! „Vámokból és egyéb dolgokból” való bevételek fogják felemelni az országot erkölcsileg, gazdaságilag? A nagy orosz birodalommal azonos alapterületű hazánk, hogy megkerülhetetlennek tartja? Feltételezem nincs megélhetési gondja, ez az eddigi hozzászólásaiból is sejthető volt, ezért nem aggódik a sok százezer, külföldre kényszerült honfitársunk miatt!
Kedves cikkszerző mesélje már el, hogy miért nem „szponzor” Magyarország?
Fel kell számolni azokat a tételeket is amit eleve azért szabtak, hogy egyáltalán szóba álljanak velünk a gyarmattá válásunkhoz!
Ezért az országot gyakorlatilag teljes mértékben a nevükre írták alamizsnát hagyva azoknak a hazai tetveknek akik véghez vitték!
Arról nem is beszélve, hogy amióta ide telepedtek a cégeik folyamatosan állami támogatásban részesülnek, az uniós pénzeknek is ők a haszonélvezői!
A korrupciós vádakról meg csak annyit a boxos népirtó országáról, hogy csak vissza kell emlékezni milyen hisztit levágtak amikor a grippeneket választották az usa gépei helyett!
Magyarország nettó finanszírozója a mai napig is az eu-nak csak pontosan kell számolni a tételeket!
Azzal csak nyernénk ha végre kiszállnánk belőle, de nem szabad üres kézzel hanem a rablott vagyont is vissza kell venni!
Milyen hiszti volt belőle, hogy nem az usa vagy a francia cégek építik az atomerőművet?
Miért lehet még mindig Magyarországon ez a senkiházi usa bunkó aki az általuk szervezett és pénzelt tüntetésen vihorászott?