Kerepes városa is kiáll Budaházyék közkegyelme mellett- a példa követendő!
Kerepes Város Önkormányzat Képviselő-testülete 2016. november 29-én elfogadott 330/2016. (XI.29.) sz. határozatában kezdeményezte, hogy az Országgyűlés adjon törvényi úton közkegyelmet a 2006. október 26-tól 2010. április 25-ig terjedő időszakban a hatalom erőszakos gyakorlása, vagy megtartása elleni politikai ellenállás körében elkövetett cselekmények miatt indítható, indított és már lezárt büntetőeljárások érintettjeinek. Ebbe a körbe tartozik a koncepciós Hunnia perben 13 évre ítélt Budaházy György és 16 társa, akiket törvénytelen verdikttel összesen 125 év fegyházra ítéltek idén augusztus 30-án első fokon terrorcselekmény és más bűncselekmények miatt. Nyolcan közülük ismét előzetes letartóztatásban várják a teljesen bizonytalan kimenetelű és időzítésű jogerős ítéletet.
A határozat felhívással fordul Magyarország minden önkormányzatának képviselő testületéhez és közgyűléséhez, hogy a most elfogadott döntéshez hasonlóan ők is határozatban kérjék fel dr. Áder Jánost, Magyarország államfőjét és dr. Kövér Lászlót, Magyarország Országgyűlésének elnökét, hogy kezdeményezzék egy ilyen amnesztiatörvény mielőbbi elfogadását.
Bátor, tisztességes és példaértékű döntés ez, amely a helyi közösségi autonómián alapul, s történeti alkotmányosságunk legszebb hagyományainak útján jár. Köszönet érte a meghurcoltak nevében!
A Budaházy justizmord, ez az égbekiáltó abszurditás nemcsak a nemzeti jogvédőknek, mozgalmároknak és számtalan nemzeti érzelmű, kormánypárti honfitársunknak, hanem egy 10 ezer fős városnak sem fogadható el immáron. Bízom benne, hogy a döntés iránymutató jellegű lesz sok más önkormányzat számára is, s végre bölcs belátásra és amnesztia melletti mielőbbi döntésre ösztönzi az Országgyűlést.
A napokban magam is levélben fordultam a Nemzeti Jogvédő Szolgálat nevében hazánk vezetőihez: megküldtem részükre a „Jelentés a Nemzeti Jogvédő Szolgálat 2006. őszi rendőrterrorral és megtorlásokkal összefüggő jogvédő küzdelmeiről a 10. évfordulón” c. kötetünket és kértem, hogy karolják fel Budaházyék közkegyelmének ügyét, s legjobb tudásuk és lehetőségeik szerint tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy 2006 őszének igazságtétele és a 2006-2010 közötti politikai ellenállók közkegyelme mielőbb megtörténjen.
Ezt kértem többek között Orbán Viktor miniszterelnöktől, Áder János köztársasági elnöktől, Kövér László országgyűlési elnöktől, a FIDESZ, KDNP, Jobbik és LMP országgyűlési frakcióvezetőjétől is, a legfőbb ügyésztől és a belügyminisztertől. Örömteli, hogy időközben a javaslatomon alapuló közkegyelmi törvényjavaslat T/13006 számon az Országgyűlés részére benyújtásra került 2016. november 22-én két jobbikos képviselő, Sneider Tamás és Gyüre Csaba részéről, reméljük mielőbb tárgysorozatba és elfogadásra kerül.
A miniszterelnöktől kértem (a levél itt olvasható), hogy biztosítson számomra lehetőséget arra, hogy személyes találkozás keretében ismertethessem a 2006 őszi igazságtétel és közkegyelem melletti legfőbb érveket.
Arra is kitértem a neki írott levélben, hogy a gyurcsányi hazugságbeszédet követően 2006 őszén kibontakozott nemzeti ellenállás nélkül a FIDESZ-KDNP pártszövetség sem szerezhetett volna kétharmados többsége. Teljesen világos, hogy a 2002 és 2010 közötti 8 évben politikai ellenállást tanúsítók hátrányos következmények alóli mentesítése jogos elvárása azoknak, akik a magyar szabadságért kiálltak és ezért meghurcolták őket, de egyúttal megkerülhetetlen erkölcsi és politikai kötelessége a kormányerőknek.
A mostani kerepesi határozat rámutat arra, hogy a nemzeti érdekek figyelembe vételével, a megrendült társadalmi igazságérzet helyreállítása, a nemzeti megbékélés előmozdítása céljából fontos egy ilyen törvény megalkotása: még az 1849-es és 1956-os megtorlások után is pár évvel amnesztiát kaptak az ellenállók.
Az előterjesztés szerint az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. és a megtévesztett választópolgárok által a hatalmát bevallottan hazugsággal megőrző kormány elleni 2006 őszi tüntetések véres elnyomásának 10. évfordulói megfelelő alkalmat adnak a javasolt közkegyelemre. Arra is utalnak, hogy a Budaházyék ítélete hatalmas közfelháborodást váltott ki és megerősödött az a közmédiában, utcai demonstrációkon, tüntetéseken is hangot kapó közvélekedés, hogy ezen ítéletek igazságtalanok, az 1956-os forradalom és szabadságharc szellemiségével és 2010. évi fordulattal összeegyeztethetetlennek.
A határozati javaslat elfogadásával Kerepes Városának képviselő testülete egy 10 ezer fős kisváros a megrendült társadalmi igazságérzet helyreállítása és a társadalmi megbékélés iránti igényét fejezi ki. A határozatban megfogalmazott kérésnek számos önkormányzat által történő támogatása azonban többszázezer, több millió ember kívánalmát is jelentheti, így a megszólított Országgyűlés a felvetett kérdést súlyának megfelelően kell, hogy kezelje.
Aki szeretné támogatni a meghurcolt politikai foglyokat itt tájékozódhat.
Adja Isten, hogy végre a bölcs belátás győzedelmeskedjen minden más felett, a Megváltó születésének közelgő ünnepe, a Karácsony is inspirációt adhat erre! Érjen már véget mielőbb ez a szégyenletes rémálom és végre Budaházyék, s szeretteik annyi év hányattatásai után élhessenek végre szabadon. Most félre kell tenni minden más szempontot, ezt kívánja a tisztesség és az emberiesség.
Szabadságot Budaházy Györgynek és a politikai foglyoknak!
Budapest, 2016. december 6.
Honfitársi üdvözlettel:
Dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd
a Nemzeti Jogvédő Szolgálat (www.njsz.hu) ügyvezetője
www.gaudinagytamas.hu
NIF