Izrael bejelentette a diplomaták családjainak evakuálását Ukrajnából

Izrael bejelentette a diplomaták családjainak evakuálását Ukrajnából – közölte a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet péntek este.

Az Oroszország és Ukrajna közötti feszültség súlyosbodása nyomán az izraeli külügyminisztérium bejelentette, hogy elszállítják Ukrajnából a kijevi diplomaták és követségi dolgozók családtagjait. Emellett Jeruzsálem felszólította az izraeli állampolgárokat, hogy tartózkodjanak az Ukrajnába utazástól, és fontolják meg az országban maradásukat.

A külügyminisztérium közleményben kérte fel az Ukrajnában élő izraeli állampolgárokat, hogy regisztráljanak a minisztérium honlapján, és fontolják meg az országban maradásukat. A tárca azt tanácsolta az izraelieknek, hogy tartózkodjanak a veszélyes térségek megközelítésétől.

A lap szerint Izrael az Egyesült Államok azon állításai nyomán döntött, amelyek szerint Oroszország egyre több csapatot vont össze az ukrajnai határon a nyilvánosságra hozott új műholdfelvételek szerint.

MTI

Kiemelt kép: Izrael kijevi nagykövetsége. A diplomaták maradnak, a családokat evakuálják Fotó: Ukrajna Belügyminisztériuma

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Itt várjuk hozzászólását!