KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Gonosz kérdést kapott Varga Judit Brüsszelben

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

„Itt az ideje, hogy Európa az összképet nézze” – hangsúlyozta Varga Judit Brüsszelben, írja a Magyar Nemzet. Hozzáteszik: az igazságügyi miniszter szerint van két ország – Lengyelország és Magyarország – amelyeket megfosztottak a koronavírus-krízisből való kilábaláshoz létrehozott alaptól.

A tárcavezető leszögezte: míg az elmúlt években a többi ország a magyar szavazatokkal és a magyar Országgyűlés jóváhagyása mellett megkapta ezeket, addig az előbbi két ország politikai okokból és a kettős mércéből adódó megalapozatlan jogállamisági vádakra hivatkozva nem férhet hozzá a nekik járó forrásokhoz.

Hozzátette, ha európai újságíró lenne, mindig azokat a kérdéseket tenné fel: helyes-e, európai-e, hogy pusztán politikai alapon fosztják meg Magyarországot és Lengyelországot a nekik jogosan járó forrásokat?

Az igazságügyi minisztert az Európai Unió általános ügyek tanácsának ülésén előtt továbbá arról is kérdezték, írják, hogy Magyarország miért tagja még az uniónak. Válaszul Varga Judit úgy fogalmazott: ha az egész intézményrendszer szétesik, Magyarország tartja majd akkor is az utolsó oszlopot.

Az igazságügyi miniszter kiemelte: ami a hosszú távú uniós költségvetés felülvizsgálatát illeti, a tagállami vezetők 2020-ban megállapodtak, hogy erre nem kerül sor. Az EB ezt figyelmen kívül hagyva azonban máris több forrásra tart igényt, ugyanakkor nem tudja megmagyarázni, hogy a pénzek miért fogytak el.

A tárcavezető jelezte, hogy Brüsszel az elmúlt másfél évben csaknem hetvenmilliárd eurót adott Kijevnek, a felülvizsgálati csomag egyik új eleme pedig újabb hatalmas támogatás Ukrajnának, amely négy évre ötvenmilliárd eurónyi segélyt irányoz elő. Az viszont még tisztázatlan, hogy ennek mekkora része lenne a támogatás, mekkora része lenne a hitel – részletezte a miniszter. Varga Judit szerint a legsúlyosabb elvi probléma mégis az, hogy a bizottság úgy vizsgálná felül az uniós büdzsét, hogy közben sok tagállam, köztük Magyarország még egy fillért sem kapott például a helyreállítási alapból.

Ez is érdekelheti:  Bayer Zsolt: Mi a demokrácia ma?

Mint mondta, Magyarország több évvel ezelőtt szolidáris volt, és az egység jegyében ratifikálta a közös nagy uniós hitelfelvételt, amelyből mindenféle mondvacsinált okok miatt még egyetlenegy fillért sem kapott – írja a Magyar Nemzet.

Mandiner

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük