Gaudi-Nagy Tamás: régóta kiszolgáltatottak a magyarok Kárpátalján – Beszélgetés a Pesti Riporterben (videó) 📺
2014 óta folyamatosan egyre kiszolgáltatottabb helyzetben vannak a határon túli magyarok Kárpátalján – mondta a Pesti TV Pesti Riporter című műsorában Gaudi-Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Alapítvány és Szolgálat elnöke.
Szerinte a Majdani eseményeket követően egy nacionalista önkényuralmi rendszer épült ki Ukrajnában, amely leginkább az oroszokat – és ennek nyomán a magyarokat is – ellenségnek tekinti.
Felidézte: a nyelvtörvények és a nemzetiségi oktatási lehetőségek beszűkülése is negatív hatással voltak a kárpátaljai magyarokra. Ezt az állapotot súlyosbította a háború, amelyben sorkatonaként kötelezi az ukrán kormány a magyar állampolgársággal is rendelkező férfiakat az orosz agresszorral való harcban való részvételre.
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!
Mementó 2006 emlékmű




![Kiemelt kép: Izrael a háború kezdete óta több gázai templomot is célba vett, köztük a görög ortodox Szent Porphyrius templomot, amely a világ harmadik legrégebbi temploma. [Getty]](https://internetfigyelo.com/wp-content/uploads/2025/11/kereszteny-templom-Gazaban.jpg)







