Eredmény: A hazai internetfelhasználók többsége oroszpárti
A magyar internetfelhasználók csaknem fele (46 százalék) mérsékelten, egyharmada (31 százalék) erősen, míg 8 százaléka teljesen oroszpártinak tekinthető a Kantar nemzetközi kutatócég felmérése szerint – erről itthon a Telex.hu számolt be.
Az internetes portál kiemelte azt is, hogy csak 15 százalék vallotta magát ukránpártinak. A kutatás egyébként a Free Press Eastern Europe nevű, prágai székhelyű szervezet felkérésére a hat közép-európai országban (Bulgária, Csehország, Lengyelország, Románia, Szlovákia és Magyarország) vizsgálta az ukrajnai háborúval kapcsolatos véleményeket. A kutatás adatfelvétele június 28. és július 7. között zajlott ezer fő részvételével, online kérdőív segítségével, a megkérdezettek életkora 18 és 65 év között volt.
A felmérésből sok minden kiderül, például az, hogy az ukrán álláspontot támogatók körében magasabb a felsőfokú végzettségűek és a nagyvárosokban élők aránya, a teljesen oroszpárti csoportban a férfiak aránya átlag feletti, valamint magasabb a falvakban élők és alacsonyabb a nagyvárosi lakosság aránya. Az oroszpárti narratíva elfogadásával párhuzamosan csökken az angolul (is) tájékozódók aránya, és nő azoké, akikhez orosz nyelvű források is eljutnak.
Leírták azt is, hogy az oroszpárti narratívát elfogadók nem támogatják az Oroszországgal való gazdasági kapcsolatok megszakítását és az Ukrajnának nyújtott katonai és pénzügyi támogatásokat, valamint jóval kevésbé szeretnék, hogy Magyarország aktívan részt vegyen Ukrajna háború utáni újjáépítésében. Emellett a cikkben megjegyezték azt is, hogy a magyar internetfelhasználók körülbelül egynegyede valamilyen mértékben egyetért azzal az állítással is, hogy Magyarország jogot formálhat bizonyos nyugat-ukrajnai területekre.
No, akkor kezdjük a végéről, mert az utolsó mondat annyira idegesítően vérlázító, hogy most nyújtom ki ökölből az ujjaimat. Nos, kedves, hőn szeretett Telex.hu! Azokat a bizonyos nyugat-ukrajnai területeket úgy hívják, hogy KÁRPÁTALJA! Csak a történeti hűség kedvéért azok a bizonyos területek a 9. század végétől 1920-ig, több mint ezer évig (majd a második világháború előtt és alatt bő fél évtizedig) Magyarországhoz tartoztak. Ezek után senki ne írjon bizonyos nyugat-ukrajnai területeket, főleg, ha magyar(nak tartja magát)!
Másrészt, ahogy a cikk címéből is kiviláglik, a felmérés eredményét a Telex.hu elintézi azzal, hogy működik a propaganda. Vagyis azt igyekeznek sulykolni, hogy az emberek nem hallgatnak az igazmondó atlantista, globalista sajtóra, hanem hagyják, hogy megvezesse őket az oroszpárti propaganda. Hát nem kedves Telex.hu, nem erről van szó, még csak nem is arról, hogy az emberek szerelmesek lennének Putyinba vagy éppen Oroszországba. Csupán az van, hogy a magyar emberek gondolkoznak, látják a világban zajló folyamatokat, összefüggéseket, és el tudják dönteni, ki a (nagyobb) hunyó! S az nem Oroszország, akkor sem, ha az összes sorosista, globalita, atlantista sajtó állítja az ellenkezőjét, és igyekszik kimosni a fejeket!
Bekezdések