Elment Cseh Tamás !
Dalain nem csak generációk nőttek fel, de ma is gyakran éneklik tábortűz mellett ülve, dobgitáron kísérve
Más lenne a mai magyar zene az ő dalai nélkül.
1943-ban született Budapesten, de 13 éves koráig a Fejér megyei Tordason élt, majd ismét a fővárosba került, s középiskoláit is ott végezte. Diplomáját a budapesti Tanítóképző Főiskolán szerezte, majd tanult az egri Tanárképzőn és elvégezte a Képzőművészeti Főiskolát is. 1967-74-ig rajzot tanított egy budapesti általános iskolában.
Zenével 1970-ben kezdett foglalkozni, melyben Bereményi Gézában lelt alkotótársra. Együttműködésük annyira eredményes volt, hogy egy lemez kivételével (Mélyrepülés, 1988, Csengey Dénes) mindegyiknek Bereményi Géza írta a szövegét.
Cseh Tamás 1974-től a 25. Színházban majd a Várszínházban adott önálló esteket, 16 évig dolgozott a Katona József színházban, 1998-tól pedig a Bárka színház társulatának tagja.
Első lemeze 1974-ben jelent meg Levél Nővéremnek címmel, melyet Másik Jánossal készített, és melynek „folytatása” 20 évvel később, 1994-ben jelent meg.
Munkáját nem csak a közönség, de a szakma is elismerte. 1988-ban Az év lemeze díjat, 1992-ben a Magyar Köztársaság Tisztikeresztjét, 1993-ban pedig Liszt Ferenc díjat kapott. 2001-ben pedig Kossuth-díjjal tüntették ki. Több filmben is láthattuk, mint pl. a Csinibaba, 6:3 (Tímár Péter), Turné (Bereményi Géza), Nyom nélkül (Fábri Péter).
2006-ban jelent meg a Csillagokkal táncoló kojot című válogatása.
Ugyanebben az évben diagnosztizálták súlyos betegségét – tüdőrák -, melyből nem sikerült felépülnie.
Tegnap végleg letette a földi lantot.