Donald Trump lázongások veszélyeire figyelmeztet, ha a párt nem őt jelöli
Donald Trump két televíziós interjújában is arról beszélt szerdán délelőtt, hogy a Republikánus Párt nem tagadhatja meg tőle az elnökjelöltséget, annál is kevésbé, mert ha így lenne, az lázongások veszélyével fenyegetne.
A fenti képen Trump családi háza nappalijának egy kis része látható!
Ellenkező oldalról meg jönnek a vész-szcenáriumok, melyek szerint Trump romba dönti a világot. Az Economist Intelligence Unit (EIU) brit gondolatgyár Trumpot a planétánk 10 legnagyobb veszélyei között az 5. helyre teszi. Trump, ha nyer és elnök lesz legalább olyan veszélyt jelent a világra, mint az, hogy az iszlám terror destabilizálja a világot. Ha Nagybritannia kilépik az EU-bol, vagy ha az olaj ára tovább romlik, vagy ha a Dél-Kinai Tengeren kitör egy nemzetközi konfliktus, mindez nem olyan veszélyes, mintha Trump nyerne.* A fenyegetőzésnek se vége, se hossza, s ennek nagyon rossz szaga van. Mintha olyasmire készülnének az ellentétes oldalon lévő erők, hogy mi, a por nép, lélegezzünk majd fel, mikor megtörténik a dolog, vagyis, mikor…., Trumpot likvidálják.
*Az infó innen származik: http://www.welt.de/wirtschaft/article153460686/Forscher-setzen-Trump-auf-Liste-der-globalen-Gefahren.html
++++++++++++++++++++++++++++++
A New York-i üzletember, aki kijelentéseivel óriási vitákat kavar még saját pártján belül is, a keddi előválasztásokon négy szövetségi államban is diadalt aratott. Így az MSNBC televízióban azt jósolta, hogy nyárig, a republikánusok elnökjelölt-állító országos konvenciójáig meglesz az elnökjelöltséghez szükséges számú delegátusa, méghozzá minden nehézség nélkül.
A CNN hírtelevízióban pedig már figyelmeztetően fogalmazott: ha a Republikánus Párt vezetői a konvención megpróbálnák megtagadni tőle az elnökjelöltséget, akkor “lázongások” várhatóak az országban. “Azt hiszem, hogy lázongásokkal kell szembenézni, én a nagy tömeget, emberek millióit képviselem” – állította a milliárdos. Egyúttal arra sürgette a republikánus politikusokat, hogy álljanak be mögé, őt támogassák, mert csakis ő képes legyőzni Hillary Clintont. Trump azt állította: Clinton elnöksége “nagyon kínos lenne az országnak”.
Az eddigi előválasztásokon Trump az elnökjelöltséghez szükséges delegátusok 47 százalékát megnyerte, ám a még hátralévő előválasztásokon a delegátusok 54 százalékának megnyerésére volna szüksége, hogy meglegyen a többsége és automatikusan ő lehessen a párt elnökjelöltje. Ám választási diadalai ellenére, a republikánusok vezető politikusai nem őt szeretnék a párt elnökjelöltjeként látni, és vizsgálják is annak lehetőségét, hogyan lehetne megakadályozni a jelöltségét.
Szerdán délelőtt John Boehner ohiói republikánus politikus, a képviselőház korábbi elnöke nyilatkozatban közölte, hogy ő semmiképpen nem támogatja Trump jelölését, és szívesen látná utódját, Paul Ryan jelenlegi házelnököt a Republikánus Párt elnökjelöltjeként. Nem ez az első eset, hogy vezető republikánus személyiségek Ryant kérik fel, hogy induljon az elnökjelöltségért, de a wisconsini politikus ezt eddig mindig elhárította, igaz, kedden sejtetni engedte, hogy talán mégis vállalná, ha a konvención az ő neve merülne fel elnökjelöltként. Ám szerdán a szóvivője útján jelezte: mégsem akar republikánus elnökjelölt lenni.
Trump egyébként az MSNBC-ben bejelentette, hogy a következő elnökjelölt-aspiránsi tévévitán – amely hétfőn lesz – nem vesz részt. (MTI) nyomán
Nemzeti InternetFigyelő (NIF)