Az ukránok ismét lőtték a zaporozsjei atomerőművet, vezetékek és kommunikációs berendezések sérültek meg
Az ukrán fegyveres erők ismét lőtték a zaporozsjei atomerőművet, aminek következtében megrongálták az egyik erőmű nagyfeszültségű vezetékét és kommunikációs berendezéseit – közölte az Energodar sajtószolgálat.
Egy órával az ágyúzás után az állomás személyzete átállította a 6-os számú reaktor tápellátását, és kikapcsolták és készenléti üzemmódba helyezték ennek a reaktornak a dízelgenerátorait.
A város katonai-polgári közigazgatása (MAC) arról számolt be, hogy az ukrán fegyveres erők tüzérségi támadásának nem volt áldozata, a szakemberek dolgoznak a károk elhárításán.
Kiemelt kép: Konsztantyin Mihalcsevszkij/RIA Novosztyi
Legfrissebb anyagaink:
A végóráit éli az ukrán nemzet? Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a lakosság fogyásáról
Már a nyugatiak által pénzelt jogvédők is Zelenszkij korrupciós érintettségéről beszélnek
A politikai amnézia csúcsa: Magyar Péter miniszternek kérte fel azt a Vitézyt, akit korábban „fideszes hekknek” nevezett
Ennyit a brüsszeli jogállamiságról: Napokon belül ejthetik a Magyarország elleni eljárást
Megindult az osztozkodás: Vitézy Dávid kapja a közlekedési tárcát Magyar Péter alakuló kormányában
Végre lehullt a lepel az EU-csúcstalálkozón: eddig mindent Orbánra fogtak, most kiderült az igazság
Megmutatták a gerincüket: Tömegesen távoznak a nemzeti kormány szakemberei a közelgő kormányváltás előtt























