A szlovák miniszterelnök nemet mond a WHO-nak
Robert Fico szlovák miniszterelnök megerősítette, hogy Szlovákia nem írja alá az Egészségügyi Világszervezet készülő pandémia-egyezményét. A kormányfő meglátása szerint a tervezet túl nagy hatalmat adna a WHO-nak, és kötelezővé tehetné a jövőbeni oltásokat, ami sértené az állam szuverenitását – számolt be a hírről az Infostart.
Fico a közmédiában arról beszélt, hogy
a családjában több, vakcinázással összefüggésbe hozható haláleset is történt.
Állítása szerint már a járvány kezdetén kételyei voltak a gyorsan engedélyezett készítményekkel kapcsolatban, és azóta sem győzték meg az ellenkezőjéről.
A szlovák miniszterelnök meglátása szerint a dokumentum csorbítaná a nemzeti szuverenitást, mivel előírná, hogyan kell eljárni egy jövőbeni járvány esetén.
Sőt, azt is kijelentette, hogy szerinte a WHO-t gyógyszeripari cégek irányítják, amelyek ezt a megállapodást előkészítették.
Ezek után már csupán annyi a kérdésünk, hogy a magyar kormány mikor lesz már végre annyira tökös, hogy ugyanúgy cselekszik, ahogyan azt Szlovákia miniszterelnöke bejelentette.
Mandiner nyomán
Kiemelt képen: Robert Fico. / Stock fotó: Getty Images
Legfrissebb anyagaink:
Szélkakas média és globalista behódolás: Így rezsimezi a nemzeti múltat az Index a tiszás külügyminiszter kedvéért
Alvó diákokra támadt az ukrán légierő – Hat tinédzser meghalt, 39 megsérült
Surányi György üzent – és az üzenet nem a Tisza-szavazóknak szól, hanem róluk
Bukik a tiszás lejárató kampány: Dr. Schiffer Andrással indít jogi háborút dr. Gaudi-Nagy Tamás a kormányfői önkény ellen
Elfelejtett csíksomlyói példaképek… Écsy János OFM
Elment aki mellénk állt és lehet, hogy vele a remény is tovaszállt
A tiszaújvárosi üzemben történt robbanás háttere: Dr. Tóth Máté súlyos nemzetbiztonsági kockázatokra figyelmeztet
























A magyar kormány már a pandémia kezdetén tökös volt: visszautasította a várakozást az EU általt megrendelt, de késve érkező oltóanyagra, és orosz és kínai vakcinát rendelt – és kapott időben.