A magyarok kétharmada szerint trükköznek Gyurcsányék
A magyar választók közel kétharmada úgy véli, Gyurcsány Ferencék árnyékkormánya nem több egy kommunikációs trükknél – derül ki az Alapjogokért Központ lapunkhoz eljuttatott, aktuális, országosan reprezentatív közvélemény-kutatásából. A„rendszerkritikusnak” kikiáltott fiatalok (18–29 évesek) 58 százaléka is úgy véli, rosszul teljesített a DK politikai brandje.
A magyar választók jelentős többsége (hatvan százalék) elégedetlen a Demokratikus Koalíció árnyékkormányával, szerintük az elmúlt egy évben rosszul teljesített Gyurcsány Ferenc politikai formációja. Ezt a lesújtó véleményt csak megerősíti a tény, miszerint a megkérdezettek közel kétharmada (64 százalék) úgy véli, az árnyékkormány nem több egy kommunikációs trükknél – derül ki az Alapjogokért Központ lapunkhoz eljuttatott, aktuális, országosan reprezentatív közvélemény-kutatásából.
Mint írják, hétvégén ünnepelte fennállásának 12. évfordulóját Gyurcsány Ferenc pártja, a Demokratikus Koalíció, mely egy éve hozta létre saját brandjét, az árnyékkormányt, aminek eredeti célja egy koherens kormányzati program megalkotása volt. A baloldali közbeszédet is csak mérsékelten érdeklő árnyékkormányzással Gyurcsány Ferenc pártja egészen odáig ment, hogy az igazi Kormányinfó mintájára, nagyjából kéthetente árnyékkormányinfókat tartott.
Érdektelenségbe fulladt a Gyurcsányi projekt
A kezdeti lendület hamar érdektelenségbe fulladt, egy év elteltével pedig már a magyarok többsége (hatvan százalék) nemcsak elégedetlen a formáció tevékenységével, hanem közel kétharmaduk (64 százalék) egyenesen egy politikai reklámterméknek, kommunikációs trükknek tartja. Erős visszajelzés a Gyurcsány párt számára, hogy még az ellenzéki összefogás szavazóinak harmada, valamint a „rendszerkritikusnak” kikiáltott fiatalok (18–29 évesek) 58 százaléka is úgy véli, rosszul teljesített a DK politikai brandje.
Az Alapjogokért Központ szerint csak tetézi az eredménytelenséget, hogy a magukat centrumszavazóként identifikálókat sem sikerült megszólítani, ugyanis 58 százalékuk kommunikációs trükként gondolt a Gyurcsány párt formációjára.
Bár a számok tükrében az „árnyékkormány” kifejezetten találó név, hiszen a Demokratikus Koalíció beárnyékolta a baloldalt; igaz, ezen túlmenően sem politikai népszerűséget, sem kormányzóképességet nem hozott az ellenzéknek az Alapjogokért Központ szerint. Mint írják, az árnyékminiszteri pozíciók lényege a pártprogram világossá tétele kellett volna, hogy legyen, ám míg a DK lépten-nyomon élt a szociális demagógia eszközével (emlékezzünk csak az „Orbán Viktor az árakat emeli, Dobrev Klára a béredet fogja emelni” szlogenre), addig Bodnár Zoltán, árnyék-pénzügyminiszter éppen a minimálbér-emelés ellen, a megszorítások mellett tette le a voksát – az egymásnak ellentmondó nyilatkozatok pedig sötétben hagyták a valódi célokat.
Magyar Nemzet
Kiemelt kép: Magyar Nemzet
Érthetetlen, hogy gyurcsány egyáltalán szabadlábon van még, és nem tényleges életfogytiglani börtönbüntetését tölti hazánk egyik legszigorúbban őrzött fegyházban. Ami még ennél is érthetetlenebb, hogy több-száz-ezer posványlelkű él ebben a hazában, akik ezt a bitangot támogatják politikai ambícióiban. Ne feledkezzünk meg a feleségéről sem, aki unokája annak a tömeggyilkos sátánfajzatnak, aki az 1956 október 25-i iszonyatos Kossuth-téri vérengzésre kiadta a parancsot. A tér körüli házak tetejéről másfél-órán keresztül záporoztak a halálos lövedékek, ezreket lőttek halomra, mert semerre nem hagytak nekik menekülési útvonalat. Ez a gyalázat Véres Csütörtök néven vonult be a történelmünk fekete oldalaira. Apró Antal volt ez a vérszomjas bitang, aki végül is ágyban párnák közt döglött meg. Ez a pokolfajzat elkerülte a földi igazságszolgáltatást, de elszámoltatása Odaát annál brutálisabb lehetett.