A köztársasági elnök ötpárti tanácskozásra hívja a frakcióvezetőket – kommentárral
A 21. század első évtizedeiben végbement változások mindnyájunkat mind erőteljesebben figyelmeztetnek arra, hogy igaza lehetett Nobel-díjas tudósunknak, Gábor Dénesnek, amikor azt mondta: eddig az ember magával a természettel küzdött; mostantól a saját természetével kell megküzdenie.
Egyértelmű jelek sokasága utal arra, hogy az emberi fejlődés – s vele emberiségünk egésze – ismét új korszakhatárhoz érkezett.
Földünk növekvő népessége, ipari civilizációnk globális fejlődése mind erőteljesebben irányítja rá figyelmünket arra, hogy természeti erőforrásaink végesek. Ma már nemcsak az a kérdés, miképp leszünk képesek jó gazda módjára sáfárkodni energiaforrásainkkal, hanem az is, miképp óvhatjuk meg az emberi, s vele együtt minden földi élet forrását jelentő vizeink, levegőnk, valamint termő- és erdők borította földjeink minőségét; hogyan tehetjük fenntarthatóvá, azaz az utánunk jövők számára is átadhatóvá és folytathatóvá mindazt, amit fejlődésnek hívunk.
A világ országai a fenntartható fejlődés jegyében az ENSZ égisze alatt szerveződő Rio+20 konferenciára készülnek. A Rio+20 előkészületei világosan jelzik: a világ ma már érzékeli, hogy tenni kell valamit, de hogy pontosan mit és hogyan, abban ma még nagy a tanácstalanság…
A most megrendezendő világméretű tanácskozás a fenntartható fejlődéshez szükséges nemzetközi konszenzus megteremtését szolgálja. Így ezen a konferencián nekünk, magyaroknak is lehetőségünk lesz állást foglalni ezekben az emberiség előtt álló nagy kérdésekben. Ez a lehetőség azt jelenti, hogy nekünk, magyaroknak is számot kell vetnünk azzal, milyen értékeinket, tudományos és környezetgazdálkodási eredményeinket érdemes a világ számára követendő példaként bemutatnunk, és azzal is, mit kívánnak a Kárpát-medencei térség, s benne hazánk hosszú távú érdekei.
Ezek a Magyarország számára alapvetően fontos érdekek messze túlmutatnak a választási ciklusokon, kormányzati időszakokon, és magasan felette állnak a napi pártpolitikai vitáknak. Ezért fontosnak tartom, hogy mielőtt Rio de Janeiróban Magyarország képviseletében felszólalok, megismerhessem az Ön, illetve az Ön által vezetett frakció véleményét.
Ennek érdekében tisztelettel meghívom Önt a 2012. június 15-én 10.00 órakor a Sándor palotában rendezendő ötpárti tanácskozásra.
Számítva megjelenésére és alkotó részvételére,
tisztelettel üdvözli:
Áder János
Magyarország köztársasági elnöke
Budapest, 2012. június 11.
Forrás: OS (Országos Sajtószolgálat)
Kommentár:
Ma már nemcsak az a kérdés, miképp leszünk képesek jó gazda módjára sáfárkodni energiaforrásainkkal, hanem az is, miképp óvhatjuk meg az emberi, s vele együtt minden földi élet forrását jelentő vizeink, levegőnk, valamint termő- és erdők borította földjeink minőségét; hogyan tehetjük fenntarthatóvá, azaz az utánunk jövők számára is átadhatóvá és folytathatóvá mindazt, amit fejlődésnek hívunk:
Látszik, hogy Ádernek fogalma sincsen Isten mindenhatóságáról. Különben tudná, hogy Isten nem úgy tervezte a Földet, s rajta az életet, hogy az ne tudná eltartani. Nyilván tudta, hogy mekkora lesz a népesség is. A baj nem az, hogy a Föld nem képes eltartani, hanem az, hogy az Istentől elszakadt ember képtelen jól művelni és használni azt. Először is a bűn miatti igazságtalan elosztás az oka, hogy máris gondok vannak. A javak 80 %-ával a lakosság 20 %-a rendelkezik, s a maradékon osztozik a 80 %. Második ok, hogy a dúsgazdag kisebbség hihetetlenül pazarol, de közben lelketlenül elnézi, hogy a naponta legalább 50 000 (kb. 2 mp-enként 1) ember éhen és szomjan hal! A hitetlenség és a Sátán hatalma okozza, hogy az ember nem gazdája a Földnek (pedig Isten ezzel bízta meg), hanem kiszipolyozója, herdálója. Ez a fajta „fejlődés” fenntarthatatlan! Csak ostoba és hitetlenember nevezheti ezt az irányt és folyamatot fenntarthatónak. A fejlődés az lenne, ha az emberiség elkezdené az igazságosabb elosztást mind a javak, mind a munka terén, abbahagyná a pazarlást, visszább fogná a fogyasztást és a termelést is sok területen (pl. technikai és kényelmet szolgáló fölösleges tárgyak, eszközök – mobil telefon, televízió, motorizáció, automatizáció a háztartásban,…), és felelősségteljesebben élne. Ehhez pedig az egész emberiség ébredésére és megtérésére lenne szükség, hogy helyre álljon az eredeti kapcsolat az Isten és az ember között! Az emberiség és a Föld pusztulását ennek hiánya, elmaradása és a mai (Sátánnak engedelmeskedő) életvitel – vagyis végső soron a bűn elhatalmasodása – fogja okozni, és nem a Föld eltartó képessége. (Czakó István)
Nemzeti InternetFigyelő
Az emberek elfelejtették, hogy a Földet csak használatba és nem tulajdonba adta a Teremtő.
Áder János szerintem nyitott kapukat dönget de még mindig jobb mint a „nemzet tolla a magyar helyesírás koronázatlan bajnoka.
Egy biztos: nem a magyar ötpárti egyeztetés fogja megváltani a világot és fenntartani a fejlődést. Ez épp olyan abszurd lenne, mint az európai romaintegrációs elképzelés úniós elnökségünk idején.
Loviaguin Alexander
Nem csak Ádernek, de a kommentátor Czakónak sincs fogalma sem a fenntartható fejlődés csődjével, sem a fenntartható élettel kapcsolatos dolgokról.
Ha érdekelné valakit a téma igazsága, az alábbi linken olvashat róla:
http://www.fiberweb.hu/taara/fenntarthato.html
Kedves Uram! Önt kitiltom oldalunkról, ha nem képes elfogadni (már sokadjára), hogy aláírással vállalja véleményét! Most megteszem (utoljára) ön helyett: T. István
„…jó gazda módjára sáfárkodni”… A jó gazda nem sáfárkodik. A jó gazda szeretettel és tehetséggel ápolja, gondozza, ami az övé.
Sáfárkodni más felé szoktak – máséból.
Hát igen!.. Itt a baj, hogy kormányok helyett sáfárok ülnek a nyakunkon!.. Meg is látszik!
Nagy Péter
Kedves Péter!
De, bizony, a gazda sáfárkodik! Így mondja a Biblia, s én ezt nem kérdőjelezem meg. Ugyanis (ez a későbbiekben kiderül) a jó gazda úgy sáfárkodik (nem kufárkodik!!! – azt hiszem, Ön ezzel keveri a másik fogalmat!), hogy az mindenkinek (a gazdának is és a szolgatársaknak is) a javára legyen!
„…jó gazda módjára sáfárkodni”… A jó gazda nem sáfárkodik. A jó gazda szeretettel és tehetséggel ápolja, gondozza, ami az övé.
Sáfárkodni más felé szoktak – máséból.” – mondja Ön! Éppen eltalálta a lényeget, csak semmit nem ért belőle!
Ugyan, mondja már meg, mi az, ami a Földön az emberé (vagyis az Ön által tévesen a sáfár helyett gazdának nevezett emberé)? Szerintem Istentől kapta, ajándékba, hogy úgy gondozza, ahogy Ön is írta! Éppen ez a sáfárság lényege, de erről példázatot is mondott Jézus!
Uram! A megtért hívő élet nem csak azt jelenti, hogy majmolok valami magatartást, hanem, hogy értem a lényegét! Ahhoz pedig megtérés kell! Ez pedig csakis Isten ajándéka, annak, aki hittel kéri! Tudja, mit jelent hittel kérni? Ha gondolja, a NIF-en keresztül felveszem Önnel a kapcsolatot, s elmondom Önnek , mit is jelent a hit!. Már most elmondom, nem csupán annyit, hogy hiszem Isten létezését! Annál sokkal többet!
Czakó István
Kedves Csakó István barátom!
Remélem nem fog ellenszenvet kiváltani, mert „barátom”-nak szólitom.Nagyon szerettem volna olvasni magyarazatát a „hit”-rôl és a „credo”-ról.
„Hit” (fides), mint erény, az elsô teológiai erény, második a „remény” és a harmadik a „szeretet”, ami mindent magábafoglal: Isten. A szeretet az abszolút, míg a hit és a remény lehet relatív.
A hittel szemben egy kicsit hadilábon állok. Hiszek, miért, mert mások is hisznek, vagy hiszek, mert meggyôzôdésbôl hiszek? Az elsô az irracionális, a második az racionális.Valaki hihet, de nem tudja miért hisz. Az irracionális hit keretébe vehetném az inspiráción alapuló hitet, ami kizárja a rátiot, egyenesen vezet az Isten ismeréséhez. Nem mindenki egy inspirált Szent Ágoston, vagy egy Szent Tamás.
Mindíg híve voltam a ration alapuló hitenek, amit Teilhar de Chardin kitûnôen magyarázott és, jóval késôbb, majdnem 40 évvel utána, Második János-Pál Pápánk magister dixit modon magyarázott a „Fides et ratio” cimû enciklikájában. Nem materialista szemmel nézem a hitet, hanem rationalisan, úgy vélem a rationalis hit egyenlô a meggyôzôdéssel, ami már nem egy akcidens, hanem egy emberi atributio. Ezért kedvelem Descartes-t.
Jóseph Tuza
Értelmes vitához, értelmes emberek kellenének! Országunk állapota, helyzete, csak mérhetetlen butaság, kétbalkezesség, önzés, hatalom, és vagyonéhség bizonyítéka, eredménye!
Olyan kevés az értelmes ember, mint a fehér holló. De ez még nem lenne olyan nagy baj. A dolog lényege abban rejlik, hogy az értelmes embereket kiszorították(kiszorítják) a hatalomból a jelenlegi hiénák. Akik tudvalevőleg nem magyarok. Csak magyarul úgy-ahogy tudó magyar állampolgárok (is) más allampolgársági státusuk mellett. Világos?
délvidéki