Észak-koreai ünnepség Tokióban

A Japánban lévő észak-koreaiak Phenjánért nevű társasága születésének 60. évfordulóján fényes ünnepséget rendezett.
A társaság, amely Észak-Korea nem hivatalos “követsége”, annyi tartozást halmozott fel, hogy az épületét múlt év végén elárverezték. Ez nem gátolja meg abban, hogy jogcím nélkül továbbra is kizárólagosan használja a 10 emeletes épületet.
A tegnapi rendezvény a Kim Ir Szen és Kim Ir Dzsong fényképe alatt álló színes ruhás énekkarral valóban észak-koreai hangulatot árasztottak. Ám az eseményt értékelő kommentelőket nem hatották meg. “Hol a pufi fényképe?” – kérdezték legtöbben. “Ezek az ünneplők biztosan nem éltek Észak-Koreában, mert ha éltek volna, elkerülnék az ünnepséget, vagy teljesen másról énekelnének”. – írták mások.
Kobayashi
Inter Japán Magazin
Kapcsolódó cikkek:
Elkelt Észak-Korea tokiói „követségének” épülete
NIF
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!
Mementó 2006 emlékmű











