KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Michael Vorris: A teológiai tévtan térítette el Amerika közel-keleti politikáját

Michael Vorris: A teológiai tévtan térítette el Amerika közel-keleti politikáját

Meglehet, hogy vannak jogos geopolitikai okok Izrael támogatására. Én ezt nem tudhatom, mert nem vagyok e kérdés szakértője. De azt már alaptalan és veszélyes megnyilvánulásnak tartom, hogy egyoldalúan csak a zsidókat támogatjuk. Ez ugyanis rejtetten körmönfont módja annak, hogy „egy füst alatt” tagadjuk a katolicizmus szerepét és alapvető igazságát.

Mivel a közröhej tárgyává lett demokratákról mára kiderült: impotensek arra, hogy a saját erejükből és érdemeik alapján legyőzzék Trump Tegyük Újra Naggyá Amerika (MAGA) elnevezésű mozgalmát, ezek most eszeveszetten kalamolnak, halásznak a zavarosban. Teszik mindezt csak azért, hogy kiderítsék, hogyan idézhetnének elő szakadást a MAGA-ban, hogy éket verhessenek Trump és a saját mozgalma közé. (Ennek talán első, nyilvánvaló jele, hogy az USA alelnöke, a katolikus Vance nem támogatta Trump egyoldalúan Izraelt szolgáló döntését Irán ellen indított háborúját illetően! – a szerk.)

 

Én úgy látom, hogy a demokraták mostanra meg is találták a MAGA övön aluli, gyenge pontját. Ez pedig Izrael! A leghűségesebb Trump-szavazók ugyanis azok az evangélikusok, akik tévesen azt hiszik, hogy a modern kori Izrael Állam áldásos rokonságban áll az ószövetségi Izraellel. Csakhogy e kettőnek semmi, de semmi köze sincs egymáshoz. Rengeteg olyan protestáns van, akiket judaizáló agymosással, iskoláztatással és neveléssel a Szentírásnak erre a téves értelmezésére szoktattak. Ezek a megtévedt polgárok a saját szavazatukkal már nem a Legyen Első Amerika! (America First!) jelszavát tekintik zsinórmértéknek. Pártállásukat inkább csak arra használják, hogy a próféciák általuk kitalált beteljesedését hirdetve a zsidómértéket adó Izraelt szolgálják.

Ezt a szörnyű teológián alapuló helytelen politikát el kell vetni! Az USA Izrael-politikájának modern geopolitikai elemzéseken kell alapulnia, nem pedig egy téves teológiai értelmezésen!

E téves protestáns felfogás lényege valahogy így írható le. A modern Izrael Állam létrehozásával beteljesedik az az ószövetségi jövendölés, mely szerint újjá fog születni az ősi Izrael. Ennek következő szakaszaként le fogják rombolni az iszlám sziklamecsetet, majd újjáépítik a zsidóság ennek romjai alatt lévő templomát. A protestánsok szerint e templom helyreállításával már jöhet is a világvége. Csakhogy ez teljességgel helytelen, ugyanis az evangélikusok a katolikus egyházzal kapcsolatos vakfoltjuk miatt nem látják azt az igazságot, hogy a katolikus egyház az új Izrael, a választott nép folytatása és megdicsőülése.

Ez is érdekelheti:  Bizalmatlansági indítvány von der Leyen ellen - megvan a szükséges számú aláírás

A protestánsok hamis álláspontjukhoz ragaszkodva rendületlenül azt hirdetik, hogy a modern kori Izrael Állam az ószövetségi prófécia beteljesedése, nem pedig a katolikus egyház. Gondoljunk csak bele: az abortusz és a gyermekgyilkosság legális a mai Izrael Államban. Márpedig a mindenható Isten éppen e bűnök miatt irtotta ki az ószövetségi Izrael ellenségeit. A judaizmus ma nem az állam hivatalos vallása, ugyanakkor törvények védik az azonos neműek házasságát. A mai Izrael Állam istentagadó. És Isten éppen ezektől a bűnöktől tiltotta el a maga népét.

Az egyetlen dolog, ami az ószövetségi Izraelt és a modern Izrael Államot valóban összeköti, az főként a tényleges földterület. Az ószövetségi Izraelt a templom, a papi osztály, a templomban bemutatott véres áldozatok és a király határozta meg. Ma már ezek egyike sem létezik, de van helyette magzatölés és azonos neműek házassága. Ezeknek azonban semmi közük nincs, se az Ószövetséghez, se a modern korhoz.

Hát idáig jutottunk a Szentírásról alkotott, őrült elképzelések és nevetséges értelmezések miatt. Ezek olcsó indítéka nem az igazságkeresés, hanem a katolicizmus zsigeri elutasítása.

Tehát függetlenül attól, hogy mennyire őrültek ezek a tanítások, az egyetlen dolog, ami ezeknek számít az, hogy kétségbe vonják a katolikus egyház hitelességét és igazságát. Csakhogy ez a törekvés napjainkban már korántsem elég ahhoz, hogy egy nagyhatalmi külpolitikának szilárd alapul szolgáljon. Nem lenne szabad megengednünk, hogy ezt az idióta, neokonzervatív álláspontot kommunisták használják ékként a MAGA megrokkantására. Márpedig rajtuk kívül is sokan csak erre várnak…

 

Fordította és közreadja: Madocsay Miklós

 

Eredeti cím: Bad Theology Is Responsible For the Madness Of US Middle East Policy

 

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kiemelt kép: YouTube

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!