Nyolc évvel az első, 1st Inauguration, Beiktatási Party után,

2025. Január 20., Budapest, Szabadság tér

Trump beiktatási party

Részletek: 

https://ottleszek.magyartrikolor.hu

     

KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

A kiemelt kép kollázs Elon Musk technológiai vállalkozóról és az Alternatíva Németországnak társelnökéről, Alice Weidelről © Samuel Corum / Thomas Lohnes / Getty Images

A Russia Today ezeket tartja a Musk és Alice Weidel (AfD) közötti beszélgetés legfontosabb témáinak

Merkel „tönkretette” Németországot, ukrajnai konfliktus, „hitleri” cenzúra: Musk és az AfD vezetője között lezajlott beszélgetés főbb pontjai Csütörtök este beszélgetett Alice Weidel jobboldali politikussal Elon Musk beszélgetett.

Elon Musk technológiai vállalkozó hosszas beszélgetést folytatott a jobboldali Alternatíva Németországért (AfD) párt társelnökével, Alice Weidelrel. Az X-en csütörtök este élőben közvetített beszélgetést akár 150 szakértő is figyelemmel kísérte a Politico szerint a német választási törvények esetleges megsértését keresve.

Musk korábban azzal borzolta a kedélyeket Berlinben, hogy méltatta az AfD politikáját, többek között a bevándorlással kapcsolatos kemény álláspontját. A Weiddel folytatott beszélgetés során Musk megerősítette meggyőződését azzal kapcsolatban, hogy „csak az AfD mentheti meg Németországot” a 2025-ös parlamenti választásokon.

Merkel „tönkretette” Németországot

Weidel Angela Merkel volt kancellárt a 2015-ös migránsválság idején folytatott „nyitott kapuk politikája” miatt bírálta, amikor Németország mintegy 1 millió menedékkérőt fogadott be Afrikából és a Közel-Keletről.

Merkel „alapvetően tönkretette az országunkat”

– jelentette ki Weidel, aki szerint az olcsó atomenergia kivezetése „tönkretette a német gazdaság gerincét”.

Németország leállította atomerőműveit, ezt egyetlen ipari országként csak Németország tette meg – közölte az AfD vezetője. A német parlament 2011-ben a japán fukusimai katasztrófa nyomán zárta be az erőműveket. Az utolsó reaktort 2023-ban állították le, két évvel Merkel kancellár távozása után.

Weidel szerint Németországnak újra be kellene vezetnie az atomenergiát, mint a Berlin által támogatott zöld energia olcsóbb alternatíváját. Musk, aki magát „a napenergia nagy rajongójaként” jellemezte, azt javasolta, hogy Németországnak nemcsak újra kellene nyitnia atomerőműveit, hanem „jelentősen növelnie” kellene azok teljesítményét.

Ez is érdekelheti:  Zelenszkij: "Kár, hogy Ukrajnának nincs atomfegyvere"

A bevándorlás az adófizetőket terheli

Weidel bírálta a kormányt, amiért elősegíti „a szociális rendszerbe történő beáramlást”, ami az adófizetők pénzének jelentős részét felemészti.

A politikus azt állította, hogy 2015 óta több mint 7 millió ember érkezett Németországba, hozzátéve, hogy csaknem 60 százalékuk megszabadult személyi igazolványától, hogy megnehezítse az esetleges kitoloncolási eljárásokat. A helyzetért a Merkel-korszakban a migránsokhoz való laza hozzáállást okolta. Musk szerint az Egyesült Államoknak a Mexikóval közös határon keresztül hasonló mennyiségű, papírokkal nem rendelkező migráns beáramlásával kell szembenéznie.

A német szövetségi statisztikai hivatal szerint 2015 és 2023 között több mint 14 millió „nem német” érkezett az országba. A jelentés nem részletezte, hogy más uniós országokból vagy a tömbön kívülről érkeztek-e ezek az emberek. A szövetségi és a tartományi hatóságok csak 2023-ban 6,29 milliárd eurót (6,48 milliárd dollár) költöttek a menedékkérők ellátására a kormány adatai szerint.

Libertárius konzervatív párt

Az Alternatíva Németországért egy „libertárius konzervatív párt”, amely a bürokrácia ellen harcol, és a kormány közéletben betöltött szerepének csökkentésével igyekszik

„megszabadítani az embereket az államtól”

– mondta Weidel. Hozzátette, hogy

„magabiztos embereket” szeretne látni, akik élvezik a szólásszabadságot és jólétet teremtenek.

Weidel kifogásolta, hogy pártját a média „negatívan állítja be”. Megköszönte Musknak a „korrekt beszélgetést”, amelyben nem „szakítják félbe miközben elmondja gondolatait”, ahogyan azt rendszeresen teszi más média.

Weidel ismételten elutasította az AfD és a nácik közötti összehasonlításokat, azzal magyarázva, hogy Adolf Hitler nem volt sem liberális, sem konzervatív.

Az AfD jelenlegi és korábbi tagjai, köztük a türingiai vezető, Björn Hoecke, ellentmondásos kijelentéseket tettek Németország náci múltjával kapcsolatban, és neonáci csoportokkal való kapcsolattal vádolták már meg őket. Emiatt az összes többi nagy párt többnyire elutasította az együttműködést az AfD-vel. A német belbiztonsági hivatal (BfV) 2021-ben az AfD-t „gyanús” szélsőséges csoportnak minősítette. A párt sikertelenül támadta meg a minősítést a bíróságon.

Ez is érdekelheti:  Gyurcsány bejelentette: március 15-én felkelés! Mindenki az utcára!

Hitler alkalmazta a cenzúrát a hatalom megtartásáért

Musk és Weidel szemrehányást tett az uniós tisztviselőknek, amiért figyelik a beszélgetésüket, és valójában „cenzúrázzák a szólásszabadságot”. Egyetértettek abban, hogy a szólásszabadság a „demokrácia alapköve”, ugyanakkor

a „szélsőséges cenzúra” segített Hitlernek megszilárdítani a hatalmát.

„Azok, akik cenzúrát akarnak, szerintem vigyázzanak, hogy mit kérnek, mert ha egyszer bevezetik a cenzúrát, csak idő kérdése, hogy az mikor fordul ellenük”

– mondta Musk.

Az izraeli-palesztin konfliktus egy „bonyolult helyzet”

Weidel támogatásáról biztosította Izraelt, és pártját

a németországi zsidók „egyetlen védelmezőjének” nevezte. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a gázai lakosságnak hozzáférést kell biztosítani az ivóvízhez és más alapvető erőforrásokhoz.

Az izraeli-palesztin konfliktus „bonyolult”, és jelenleg nincs egyértelmű megoldása – mondta.

Musk olyan lépéseket javasolt, amelyek szerinte elősegítenék a harcok végét, például a Hamász és más, Izrael „elpusztítására” törekvő erők „felszámolását”. Felszólított a palesztin oktatási rendszer „rendbetételére”. A palesztin területeknek virágzóaknak kellene lenniük – mondta.

„Úgy gondolom, hogy a megbocsátásban nagy bölcsesség rejlik”

– hangsúlyozta Musk.

„Ez az egyetlen módja annak, hogy megállítsuk az erőszak végtelen körforgását”.

 

Az EU „feladta”, és csak eszkalálódik Oroszországgal

Az orosz-ukrán konfliktus azt mutatja, hogy az EU „mindent feladott”, és az Egyesült Államokra támaszkodik – mondta Weidel.

Kijelentette, hogy

miközben a folyamatban lévő harcok „nagy veszélyt” jelentenek az európai biztonságra, az EU-nak csak azt sikerült elérnie, hogy „az egész konfliktus [Oroszországgal] eszkalálódjon”.

„Nagyon veszélyes, ami itt folyik” – emelte ki, hozzátéve, hogy

az uniós országoknak »nincs stratégiájuk« és »nincsenek vörös vonalaik«. A konfliktus „nagyban eszkalálódhat egy nukleáris összecsapás felé”

– figyelmeztetett.

Musk reményét fejezte ki, hogy a megválasztott amerikai elnök, Donald Trump gyorsan megoldja a válságot, de nem volt hajlandó kommentálni a következő amerikai kormányzat terveit. Úgy érvelt, hogy

a konfliktus elhúzódása csak gyengítené Ukrajnát, amely egy „kisebb ország”, mely nem engedhet meg magának nagyobb veszteségeket.

A Mars kolonizálása megmentheti az emberi fajt

Weidel kérdésére, hogy mi indokolja a Mars kolonizálására irányuló vágyát, Musk azt mondta, hogy ez egy

„módja annak, hogy biztosítsuk az élet hosszú távú fennmaradását, ahogyan azt mi ebben a formájában ismerjük”.

A törekvés megőrizhetné az emberiséget egy globális természeti vagy ember okozta katasztrófa esetén – érvelt.

„Az emberiség számára fennáll annak a kockázata, hogy elpusztíthatjuk magunkat”

– mondta Musk, és figyelmeztetett, hogy a „lehetőség ablaka” szűkebb lehet, mint amire az emberek számítanak.

A Marsra lépés „nem annyira [a] zászlókról és lábnyomokról szól”, hanem egy önellátó kolónia létrehozásáról, amelyhez „egymillió tonna rakományra” és egymillió emberre lehet szükség

– mondta Musk.

Ez is érdekelheti:  Alice Weidel Elon Musknak: Angela Merkel, az első zöld kancellár tönkretette Németországot!

Figyelem! A fenti hír propagandának minősül, mivel az a mindig nagyon “demokratikus” EU-ban üldözött, betiltott és propagandistának kikiáltott Russia Today értesülései nyomán készült.

A kiemelt kép kollázs Elon Musk technológiai vállalkozóról és az Alternatíva Németországnak társelnökéről, Alice Weidelről © Samuel Corum / Thomas Lohnes / Getty Images

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!