KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

76 éve, ezen a napon dobta le az USA a második atombombát

Nagaszaki látványa az atombomba utáni napon

New Yorkban, egy aukción kalapács alá került képek Nagaszakiban készültek, az atombomba ledobásának másnapján.

New york-i aukción tűnt fel egy 24 fekete-fehér fotóból álló sorozat. A képek, Jamahata Joszuke japán haditudósító munkái Nagaszakiban készültek, az 1945. augusztus 9-én ledobott amerikai atombomba hatásáról. Jamahata éppen Nagaszaki mellett dolgozott, amikor az amerikai hadsereg Hiroshima után három nappal Nagaszakira is atombombát dobott.

A fotográfus másnap érkezett a pusztává tett városba Higasi Dzsun író és Jamada Eidzsi festőművész társaságában. 119 felvételen örökítette meg az atombomba mérhetetlen pusztítását, és a túlélők szenvedését. Ő az egyetlen fotós, aki széleskörű dokumentációt készített a…. Számtalan felvétele ikonikus lett, azonban a hibás zárszerkezetű kamerával készített fotói eddig ismeretlenek voltak.

Jamahata képei a Mainichi Shimbun (mindennapi Újság) oldalain jelentek meg 1945. augusztus 21-én, de a folyóirat példányait a megszálló amerikai katonaság lefoglalta. A fotósnak azonban sikerülkt a negatívokat megmentenie. Jamahata, a történelmi értékű fényképek készítője 1966-ban, 48 éves korában hunyt el rákban, valószínűleg a Nagaszakiban szerzett sugárbetegség következményeként.

A húszezer fontra (mintegy 8 millió Forintra) becsült gyűjteményt egy amerikai rendőrtiszt szerezte meg a háború végén egy oszakai japántól.

Kobayashi
Inter Japán Magazin

Kapcsolódó:

Hirosima akkor… 76 évvel ezelőtt robbant fel az első atombomba

https://internetfigyelo.com/tora-tora-tora-a-vadaszpilota-aki-ott-volt-pearl-harbornal/

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 
Ez is érdekelheti:  1956. november 4. a gyilkosok napja

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük