BREAKING NEWS! Gaudi-Nagy jogerősen felmentve – minden bírót még nem tudott bedarálni a központosított hatalom
A Fővárosi Törvényszék ma jogerősen felmentette dr. Gaudi-Nagy Tamást a hatalmas nyilvánosságot kapott „Pásztor-ügyben”, más néven „köpködési ügyben”. Legnagyobb meglepetésemre az a magyar sajtó és média, amelyik reggeltől estig folyamatosan sugározta azt a jelenetet, amelyen egy azóta is ismeretlen, „árpád-házi sávos zászlós fejkendős”, láthatóan elmeháborodott asszony ordenáré, obszcén dolgokat ordít Pásztor István délvidéki képviselőnek, illetve le is köpik őt – nos, akik folyamatosan ezt közvetítették, és tájékoztatást adtak arról, hogy Gaudi-Nagy Tamás volt a felbujtója ezeknek a cselekményeknek, azok a mai tárgyaláson nem vettek részt. Mi több, a teljes magyar nyilvánosság hiányzott a mai tárgyalásról és felmentő ítélethozatalról.
Azért tartom „breaking news”-nak ezt a hírt, mert ez a gyalázatos büntetőeljárás példa volt arra, hogy az ellenőrizetlen, korlátozatlan, totálisan koncentrált hatalom bármire képes az ellenfeleivel szemben, így koncepciós büntetőeljárásoktól sem riad vissza. Bebizonyosodott az is, hogy e totális hatalom nem volt képes arra, hogy a bíróságot a maga egészében magába olvassza, és léteznek olyan tisztességes bírók, akik alkotmányos kötelezettségükkel tisztában vannak, és nem a végrehajtó hatalom, illetőleg a vádhatóság kottája szerint muzsikálnak.
Amint arról kevéssé volt szó a médiában, de hangsúlyozandó: 2014. május 6-án dr. Gaudi-Nagy Tamás országgyűlési képviselőségének utolsó napján földvédő tüntetést szervezett a Kossuth téren. Szomorú visszagondolni, hogy akkor még volt némi illúzió azzal kapcsolatban, hogy a magyar termőföld szinte egésze nem kerül magyar oligarchák, illetőleg külföldiek kezére. Két év távlatából még inkább indokoltnak tűnik az akkori segélykiáltás és a szenvedélyes hangú figyelemfelhívó demonstráció. A gyalázatos rendőri – ezer oldalas! – iratanyagok, illetőleg a bolsevik típusú ügyészség meglátása szerint ma Magyarországon, egy európai jogállamban egy tüntetés során úgy kell megválasztani a hangnemet és a mondanivalót, hogy minden pillanatban számítani kell arra, hogy esetlegesen a tömegből egy elmebeteg majd annak hatására valami jogelleneset fog tenni. Biztosan csodálatos lenne a hatalom szempontjából, hogyha a büntető igazságszolgáltatás partner lenne egy ilyen mérce megállapításához, hiszen akkor még azon kevés politikai ellenállást is meg lehetne törni, ami jelenleg van az országban.
Hála azonban annak, hogy a bíróság az alkotmányos szerepét felismerte, és a büntetőjog szabályait helyesen alkalmazta, ez a gyalázat nem történhetett meg. Nagyon fontos, hogy minél többen felismerjék: a totálisan központosított hatalom most Gaudi-Nagy Tamásra próbált meg „lesújtani” koncepciós büntetőeljárás formájában, de más esetekben másokra sújt le, akár a kisvállalkozók ellehetetlenítésével (pályázati pénzek haveri kezekre adásával), hol kisgazdákra (a földek korrupt kezelésével), hol munkavállalókra (a megfelelően „be nem kötött” munkavállalók önkényes elbocsájtásával vagy terrorizálásával). Nagyon fontos a bírók szerepe manapság: pontosan a végrehajtó hatalom és a vele sokszor összeolvadó, ellenőrző szerepét be nem töltő sajtó és média korlátja és ellenőrzője egy normális alkotmányos rendben és a sokat emlegetett „európai normák szerint” a független bíróság. Akár a devizahitelesek, akár az önkényesen elbocsátott munkavállalók, akár a korrupt pályázatok miatt tönkrement vállalkozók, akár a földjüktől megfosztott helyi gazdák egy jogállamban, jogszabály alapján, a független és alapos jogi szakismeretekkel rendelkező, magát terrorizálni nem hagyó bíróságtól remélhetnek jogorvoslatot. Ma bebizonyosodott, hogy reményeik nem megalapozatlanok.
Dr. Morvai Krisztina
Nemzeti InternetFigyelő (NIF)
Gratulálok, tisztelettel és szeretettel köszönöm az igazság győzelme érdekében kifejtett minden résztvevő munkáját. Remélem hasonló eredménnyel zárul a Budaházi és társai ügyben hozott gyalázatos ítélet is.
Megfélemlítés.
tISZTELETEM!
Hzudnák ha azt írnám most, hogy nem örülök ennek a sikernek! De kérdezem: Miért van az, hogy a többi „kisember” pl. Olivér esete – meg stb. de ide sorolnám Budaháziék esetét is nem kap igazságos jogorvoslatot?
Én tudom, de most nem írom le nektek – mert már régen leírtam – emlékszel 1. van az ügyefogyott – van az együgyű – és aki ügyefogyott az csinál magának ÜGYET ÉS KÁRPÓTLÁST! Szóval már csak a nagy összegű kártérítési per kell és ami a mi pénzünk adófizetőké és osztozkodhatnak belőle!
NEKEM EZ A VÉLEMÉNYEM MOST IS!
ÜDVÖZLETTEL:
ID. KISS LÁSZLÓ
ui: rosszindulatú hozzászólásnak veszed – tudom,
de nem az,
addig amíg mind azok nem kapnak jogorvoslatot akiket a kisztitikárok gittegylete hatalma jogfosztottá téve jogtalan megszívatását elveted vagy megtartod!
na épp ezért SOHA sem szabad(na) az igazságszolgáltatásraz nyomást gyakorolni. Ezeknek a bizalmunkra van szüksége és egy függetlenségre. Na ezen utóbbiért viszont kötelességünk nyomást gyakorolnunk. Ott persze a mi politikusainkra!! Nekik sincs joguk az igazságszolgáltatásst kord1ába tenniük, még kevésbé kivülrol irányítaniuk !!!
ha 2-300 ezren követelték volna ezt csaknem 10 éve, akkor nagyon valószínu a bíráság el merte volna ítélni a karhatalom bunözoit. Ha az igazságszolgáltatás maga mögött tudja a népet, akkor el tudja ítélni a hatalmasat is és nem csak a kicsiket …
szeretettel, Lajos
miből gondolja,aki azt gondolja,hogy a hatalom(feltételezem,hogy a jelenlegi Kormányra gondol )nyomást gyakorolt Gaudi esetében?-ha most így gondolja,vagyis hogy a „hatalom” beleszól az igazságszolgáltató munkájába,akkor mi a vélleménye az olyan esetekben,mint pl a vörösiszap űgy,hogy ne soroljam a többit,akkor is a „hatalom” szól bele?-esetleg nem lehet,hogy az Igazságszolgáltatás székeiben még a nemtúl régi politikai ideológián felhízlalt i-gazságosztók hatalmaskodnak?
Nem errol van szo csak a nalunk szabvanyos adok kapokrol, a Kadar rendszerben biszku rendorei szabtak meg a bun nagysagat es az erte jaro bunteteseket amelyeket a birosagoknak ill a biroknak ki kellet szabjanak fuggetlenul attol, hogy az iteletre varo bunos vagy sem.Egy bun es egy bunos ma az igassagugy szabbja ki a bunteteseket de a szerint, hogy nekik tetszik ill mennit lehet az ugyon keresni dolgozik a korupcio es abban a kormany erossen erdekelt ennyire egyszeru nalunk az igazsag megitelese.