Ukrajna, 2025: így néz ki egy diktatúra belülről, ahol nem számít az emberélet
Hóhérok! Így jellemezte Tamás a Krímből azokat az úgynevezett „sorozó tiszteket”, akikre az iménti összefoglaló jelzős szerkezet (mint sorozó tisztek), az alább bemutatott videó tanúsága szerint egyáltalán nem alkalmazható. Hiszen azok az emberek, akik civileket rabolnak el a saját otthonaikból, munkahelyeikről, vagy éppenséggel közvetlenül az utcáról, bárminek nevezhetőek, csak nem sorozó tiszteknek. Talán inkább fejvadászoknak hívhatjuk őket, de leginkább a hóhér, mint „szakmai meghatározás” fejezi ki leginkább és legpontosabban a tevékenységük lényegét.
Drámai beszámolót és videót közöltünk a minap egy kárpátaljai idős magyar emberről, aki valahol Donyeckben várja a véget, miközben elbúcsúzik a családjától. Lepcsei Lajos videója valósággal végigsöpört a közösségi oldalakon, de valami érdekes módon a magyarországi fősodratú média ingerküszöbét nem érte el, miközben folyamatosan azt halljuk, hogy a kárpátaljai magyarság valóban, micsoda tragikus és kiszolgáltatott helyzetben van a náci tulajdonságokat mutató, illegitim ukrán ukrán rezsim, saját népét gyilkoló politikája miatt, amihez tetszik vagy sem, bizony hazánk is asszisztál. Még akkor is így van ez, ha közben a kormány részben igyekszik távol tartani magát az EU háborúpárti többségi akaratától.
Tamás a Krímből ebben az összeállításban megdöbbentő videók bemutatásával írja le az ukrajnai hétköznapoknak a valóságát. Bemutatja azt a drámai videót is, ahol egy édesanya az elrabolt, majd a fronton meghalt gyermeke miatt állt bosszút ezeken a pribékeken, saját életét is kioltva.
Készítette: Magyar B. Tamás (Tamás a Krímből)