Történelmi pillanat: az űrben hívta fel Kapu Tibort Orbán Viktor
A miniszterelnök űrutazása során beszélt Kapu Tiborral, aki szerdán indult el a világűrbe. Orbán Viktor miniszterelnök közösségi oldalán közzétett videójában arról beszél, hogy milyen érzés volt telefonon beszélni Kapu Tiborral. Illetve azt is elárulta felrepülne-e az űrbe.
A végtelenbe és tovább – írta közösségi oldalán közzétett posztjához Orbán Viktor. A miniszterelnök videókapcsolaton keresztül beszélt az Axiom-4 küldetésben részt vevő, a Nemzetközi Űrállomáson tartózkodó Kapu Tibor űrhajóssal a budapesti Millenáris Parkban található HUNIVERZUM – Magyarok a világűrben látogatóközpontban. A kormányfő megilletődve idézte fel a beszélgetést.
Orbán Viktor: Felmennék az űrbe
Életemben először csináltam ilyet, meg mégiscsak egy nagy emberrel beszéltem.
Orbán Viktor arra a kérdésre, hogy felmenne-e az űrben azt mondta, hogy akár már holnap reggel.
Megnézném, hogy milyenek vagyunk, amikor kívülről láthatom magunkat az egész Földet egyben. Az országot úgy, ahogy a munkám miatt egybe látom, még az Uniót is úgy, ahogy az is a munkám, de hogy az egész földet egyben látni, az különleges élmény lehet és talán csak az űrből lehetséges
– tette hozzá.
@viktor_a_tiktokon A végtelenbe és tovább 🇭🇺 #orbanviktor #miniszterelnok #follow #fyp #Magyarország #KapuTibor ♬ memories – leadwave
Kapu Tibor magyar idő szerint június 25-én, szerdán reggel fél kilenckor indult útjára a floridai Kennedy Űrközpontból az Ax–4 (Axiom Mission 4) jelzésű küldetés a SpaceX Falcon–9 rakétájával, amely a Dragon nevű űrhajót juttatta Föld körüli pályára. A Dragon kapszula a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) ment, ahol Kapu Tibor mintegy kéthetes küldetésben vesz részt. Negyvenöt év után léphetett ismét magyar kutatóűrhajós a világűrbe. A HUNOR program keretében Kapu Tibor ma a Nemzetközi Űrállomásra indult. A misszióval nemcsak tudományos kísérleteket visz magával, hanem Magyarország is fontos lépést tesz az űripari fejlődés útján.
MN
Kiemelt kép: Orbán Viktor az űrotazáson lévő Kapu Tibort hívja / Fotó facebook Kapu Tibort