KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt képen: Mike Waltz, az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsadója egy eseményen Oxon Hillben, Marylandben, 2025. február 21-én. © Kayla Bartkowski / Getty Images

The Washington Post: Trump nemzetbiztonsági csapata a Gmail-en keresztül kommunikált kormányzati témákról

Mike Waltz nemzetbiztonsági főtanácsadó állítólag „potenciálisan érzékeny” információkat tárolt privát e-mail fiókjában. Arról, hogy ilyen jellegű információ hogyan jutott a lap birtokában, most is – mint oly sokszor – meg nem nevezett forrásokra, pontosabban”az ügyet jól ismerő személyre” hivatkoznak.

Az amerikai Nemzetbiztonsági Tanács (NSC) tagjai, köztük Mike Waltz nemzetbiztonsági tanácsadó, személyes Gmail-fiókokat használtak érzékeny kormányzati információk megtárgyalására – jelentette kedden a Washington Post a megszerzett e-mailekre és három, az ügyet ismerő személyre hivatkozva.

Ez a legfrissebb információ azután látott napvilágot, hogy Waltz véletlenül felvett egy újságírót egy Signal csevegőcsoportba, amelyben Pete Hegseth védelmi miniszter, J.D. Vance alelnök és más magas rangú tisztviselők a Jemen elleni amerikai légi csapásokról tárgyaltak.

A Post szerint Waltz egyik magas rangú segítője a Gmailt használta a kollégákkal folytatott „rendkívül technikai jellegű beszélgetésekre”, amelyek „érzékeny katonai információkról és egy folyamatban lévő konfliktussal kapcsolatos nagy teljesítményű fegyverrendszerekről” szóltak.

A Post idézte a tisztviselőket, akik szerint Waltz „potenciálisan kihasználható információkat” küldött a Gmail-fiókjára, és a találkozók és megbeszélések koordinálása érdekében a Signalba tette fel a napirendjének egyes részeit.

A tisztviselőknek alapesetben a kormány által rendszeresített biztonságos kommunikációs eszközöket kell használniuk.

Brian Hughes, az NSC szóvivője a Postnak elmondta, hogy Waltz „nem küldött és nem is fog titkosított információkat küldeni nyílt fiókra”. Hozzátette, hogy amikor „régi kapcsolatai” küldtek e-mailt Waltznak, ő mindig átmásolta az üzeneteket a kormányzati e-mail címére, „hogy biztosítsa az iratok biztonságos tárolásának betartását”. Hughes elmondta, hogy az NSC munkatársai utasítást kaptak arra, hogy „csak biztonságos platformokat használjanak a minősített információk használatakor”.

A Fox Newsnak adott nyilatkozatában Hughes azt mondta, nem tudja ellenőrizni a Post állításait, mert az újságíró

„nem volt hajlandó megosztani a közölt dokumentum egyetlen részét sem”.

A demokraták egyébként azonnal nekiestek a Trump-adminisztrációnak, bírálva az új kormányzat nemzetbiztonsági csapatát, de lényegében a teljes új kormányzatot azt a benyomást keltve, hogy Trump csapata lényegében felelőtlenül bánik az Egyesült Államokkal.

Ez is érdekelheti:  Ahol csak HIMARS-ot nem lehet kapni: Kalasnyikov-társadalom lesz Ukrajna?

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Kiemelt képen: Mike Waltz, az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsadója egy eseményen Oxon Hillben, Marylandben, 2025. február 21-én. © Kayla Bartkowski / Getty Images

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!