KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Semmisek a devizahitel szerződések!

A csaló pénzintézetek a második negyedévben 3185 hitelfedezetként szolgáló lakóingatlant jelöltek ki kényszerértékesítésre, miközben ma már döntés is van arról, hogy a devizahitel szerződések semmisek.

A PSZÁF honlapján ismertetett adatok szerint a második negyedévben 107 302 darab jelzáloggal terhelt lakóingatlan esetében állt fenn több mint 90 napos fizetési késedelem.

A kvóták rendszere szabályozza azt, hogy a 30 millió forintot meg nem haladó értékű ingatlanok közül a hitelezők negyedévenként és megyénként hány lakást adhatnak át a végrehajtóknak. A kvótát a kormány azért vezette be – a bankokkal egyeztetve -, hogy a lakáshitelek fedezetéül szolgáló ingatlanok ne kerüljenek egy időben piacra, mert az nagyon lenyomná az így is lecsökkent árakat.

A második negyedévben a 107 302 lakóingatlan közül a legtöbb Budapesten (12 574), illetve Pest megyében (15 569) található. A többi megye közül a legtöbb bedőlt hitelű ingatlan Borsod-Abaúj-Zemplén megyében (8915), Hajdú-Bihar megyében (5774), Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében (5705), Békés megyében (5620) és Fejér megyében (5090) van.

A kényszerértékesítésre kijelölt ingatlanok egy részét a Nemzeti Eszközkezelő (NET) vásárolja meg, és így az adós bérlőként benne maradhat. A kormány és a bankszövetség tavaly decemberi megállapodásának értelmében az idén 8.000 ingatlant vásárol meg az eszközkezelő. S a többit ki veszi meg?

Az interneten elérhető a „bankterror” című sorozat, amelyet a szegedi tüntetéseink során rögzítettünk. Ám sokan nem tudják a megnézni a videókat így egy rövidebb összefoglalót adunk most közre. Ráadásul azóta, történt egy nagyon pozitív fejlemény, mert 2012-04-26-án a Luxemburgban székelő Európai Bíróság döntést hozott arról, hogy:

1./ az egyedileg meg nem tárgyalt devizahitel szerződésekben a bankok részére saját maguknak biztosítottegyoldalú szerződésmódosítás csak akkor törvényes, ha annak oka és a hitel visszafizetésének körülményei egyértelműek és világosak.

2./ továbbá a banknak biztosítania kell, hogy ha az egyoldalú szerződésmódosítás hátrányos az ügyfélnek, akkor legyen lehetőség a szerződés felmondására.

Mivel a hitelezőnek és a hitelfelvevőnek az ismeretszintje a szerződéskötéskor nem volt azonos, valamint az állam, ill. annak bankfelügyelete, nem zárta ki a visszaélés lehetőségét, így a fenti semmisség megállapítás teljesen jogos! Ezen döntés alapján a magyar bíróságoknak kötelessége a bekövetkezett módosításokat törvénytelenné nyilvánítani!

Egy PSZÁF kiadvány egyértelműen megfogalmazza, hogy: „törlesztő részletnek a külföldi valuta kamatváltozása miatti változásával” lehet számolni, és a kiadványaiban a megfogalmazás teljesen egyértelmű: A hitel felvevőket csak a Svájci Nemzeti Bank alapkamatának változása és svájci frank árfolyamának változása érinti.

Ám a Svájci Nemzeti Bank referencia kamatát egyetlen pénzügyi szolgáltató, de még a PSZÁF sem tette közzé, pedig ennekelhallgatása jogellenes.

Ez adott lehetőséget, hogy a szerződések elszámolásánál a Svájci Nemzeti Bank referencia kamatváltozásától eltérően az új kamatszintet szubjektív alapon állapítsák meg, ami lényegesen nagyobb, mint a Svájci Nemzeti Bank referencia kamatszint változása.

A törlesztő részletek korlátlan emelése, biztosította azt helyzetet, amellyel a pénzügyi szolgáltatók éltek is!

„A hitelfelvevő svájci frank alapú hitelt vett fel. A szerződés alapján a tartozását svájci frankban tartják nyilván. A hitelt svájci frankról átváltással folyósították forintban. A forintban fizetett törlesztő részletet svájci frankra váltják át. Az átváltásért minden alkalommal – pénzintézettől függően 1-2 % – átváltási jutalékot számítanak fel.

Az ügyfél az alacsonyabb kamat miatt vállalta ezeket a mellékköltségeket, a kamat, valamint az árfolyam kockázatát. Teljesen természetes, hogy a kamat is a Svájci Nemzeti Bank referencia kamat változásának mértékével módosulhat

. A PSZÁF mind 2006. novemberi, mind 2006. szeptemberi kiadványa ezt erősíti meg.

A PSZÁF és a pénzügyi szolgáltatók ezzel szemben nem hozták nyilvánosságra a SvájciNemzeti Bank referencia kamatát, ezzel lehetetlenné téve, hogy a hitelfelvevő a referenciakamat módosulását ellenőrizhesse. A pénzügyi szolgáltatók lényegesen magasabb, szubjektívalapon árazott kamatszinteket közöltek a hitelfelvevőkkel. Tehát azon állításaink, hogy a bankok csalók, bizony megállja a helyét.

A lengyel devizahitelek kamatlába szigorúan követi a Svájci Nemzeti Bank referencia kamatszintjét, de a magyar deviza hitelállomány kamatának semmi közenincs a Svájci Nemzeti Bank referencia kamatához és nem hasonlít a magyar BUBORkamatszintjének alakulásához sem. A magyar devizahitel állomány kamata azonban a minél nagyobb és törvénytelenebb haszon elve alapján alakult. Tessenek kedves becsapottak perelni végre!

Dr. Bene Gábor S.

Nemzeti InternetFigyelő

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

14 thoughts on “Semmisek a devizahitel szerződések!

  1. Tisztelt Bene Úr! A „magyar” hatóságok nagy ívben telibeszarják ezt az egészet. A biróságok meg már ettől a szartól bűzlenek. Kissé alpári voltam,de az igazság ebben van.

  2. Hosszas kutatás után elérhetőek a CHF és EUR LIBOR értékek. Érdemes minden adósnak megnézni, hogy mennyi volt a hitelfelvétel idején a CHF vagy az EUR LIBOR értéke, ezt ki kell vonni a kezdő kamatából (kezelési költség nélkül) ebből megkapja a tényleges banki kamat értékét. Ha ezt a mai 1 % alatti kamatszintre vetíti, akkor látható igazán, hogy a chf kamatok pl. már sokszor több mint 10 %, több, mint a forinthitelek kamatai! Ez a rablás és nem (csak) az árfolyam-emelkedés.
    Tehát a LIBOR értékek itt érhetőek el: http://www.global-rates.com/interest-rates/libor/swiss-franc/2012.aspx
    A történelmi árfolyamokat is kigyűjtöttem, amiből a csalás vezethető le: Soha, 1949 óta nem volt olyan 20 éves periódus, amikor csökkent, vagy legalábbis stagnált volna a Ft/CHF árfolyama. Átlagosan 3-5 szörösére emelkedett 20 év alatt az árfolyam, de volt, amikor ez 14 szeres lett volna. Mivel ezt elhallgatták a szerződéskötés során, csaláson és megtévesztésen alapul az egész. Az átverés kalkulátort tartalmazó táblázat itt érhető el, további más nyalánkságokkal együtt: http://www.nyugdij.shp.hu/hpc/web.php?a=nyugdij
    Köszönöm, előre is, ha értékelik a munkámat!

    1. NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNJÜK A tájékoztatást sokat segített!
      Már csak az kéne h a Bankok is úgy álljanak hozzá hamár lebuktak. Én már fizetésképtelen vagyok de ha ez megáll akkor tulajdonképpen tartozásom sincs!!! 🙂 Itt nem perelni kéne hanem felkötni az összes sza…házit röktön ítélő Bírósággal!!! Kár lenne a börtönöket megtölteni ilyenekkel és még tartsuk is a közpénzből amit ígyis előszeretettel költenek Felcsútra meg focipályára,Muzeumokra!! Miközben családi tragédiák több ezrei éheznek és a halálba keresik a megoldást. Ez olyan 89′ Románia fylling. Üdv és mindenkinek sok sikert kívánok!!!

  3. Bizony az a helyzet, hogy csak írogatnak írogatnak, de segítséget nem kapnak a devizahitelesek. Könnyű azt írni pereljünk már végre, drága borjú nép! De azt nem írja senki, hogy a perelés is pénzbe kerül és hogyan induljon el az, akinek fogalma sincsen jogszabályokról. Erre kellene legalább tippet adni

  4. Miért kell perelni???? A PSZÁF miért nem utasítja a bankokat a hitelek újraszámítására és annak rendezésére. A kisember örül, hogy még fizetni tudja valahogy a hitelt, nemhogy ügyvédi és bírósági költséget vállaljon magára, az amúgy is elméletileg nyer ügyében. Ez megint csak lakossági nyugtatgatás, csak épp bíróság nélkül nem történik semmi. Ha semmisek a szerződések, akkor a bank vegye fel a kapcsolatot az ügyféllel és tegye rendbe ezt a kialakult helyzetet. Miért nekem ügyfélnek kell bírósághoz fordulnom, ha már kimondták a semmisséget?

  5. Tele van a net az ingyenes segítséggel, költségmentességet ad a bíróság ha olyanok az anyagi helyzetek, sőt ingyenes napok vannak a megyei bíróságokon.A bankok arra játszanak, hogy nem mindenki érti, hogy mit kell csinálni, így kevesebbet kell visszafizetnie és elkerüli a bankcsődöt. egyébként is paktumot írt alá a kormánnyal, hogy 180 Ft-on visszalehet fizetni.Aki ezt meglépte, már elismerte a szerződést.

  6. „Ezen döntés alapján a magyar bíróságoknak kötelessége a bekövetkezett módosításokat törvénytelenné nyilvánítani!”
    Törvénytelenné is lennének nyilvánítva az egyoldalú szerződés-módosítások,ha nem lennének zsidók a bankárok és a bírók is.
    „Németországban a század elején más fajta irányzat működött, ott hitelbe adtak élelmiszert, majd amikor ki akarták fizetni sokszorosát kérték vissza, úgy általában az ötvenszeresét. Ekkor, mivel fizetni nem tudott, aláírattak vele egy papírt hogy tartozik, ami folyamatosan kamatozott (uzsoravilág provident módon). Amikor az összeg olyan értéket ért el, a zsidó a karhatalommal ment ki az adósságért. Vitte a házat. Egyetlen esetben úszta meg, ha volt lánya az illetőnek. Ő kiválthatta a családot. Így lett Németország a zsidó aknamunkából a legnagyobb európai kupleráj. Nem véletlen, hogy a Nemzetiszocialista Párt nagyban a nőkre alapozott propagandájában, és a nők hihetetlen nagy számban támogatták is.
    Ezekből a házakból nem dobták ki az embereket sok esetben, hanem bérletet kezdtek fizetni a saját portájuk, vagy lakásuk után. Pesten voltak olyan soklakásos házak, amelyek a végén teljesen zsidó tulajdonban voltak. Amikor már a legutolsó stádiumban gettósították a zsidókat, és el sem hagyhatták a gettót, még mindig jártak a zsidók megbízottjai beszedni a lakbéreket. Nem véletlen, hogy a gettó élelmiszerraktárát Prónayék leellenőrizték az ostrom utolsó fázisában, és akkor az tele volt drága ételekkel, pálinkával, libamáj konzervekkel (Ungváry Krisztián: Budapest ostroma).”
    Remélem,hogy igaz a mondás,hogy a történelem ismétli önmagát.

  7. az embereknek már ez a lehetetlen helyzet is sok,nem még egy pert elindítani! a pszáf -nek kéne korlátokat szabni a bankok felé és igenis ne egyénileg kelljen pereskedni,ami persze időkiesés a munkából,nem is beszélve hogy pénz nélkül ügyvédet keresni sem lehet.

  8. Ami a magyarokkal történik az katasztrófa,annál is inkább mert a kormány paktumot kötött a bankokkal.Lásd kilakoltatások a deviza hitel szerződések semmisége miatt törvénytelen,mégis folyik .Ha nincs összefogás akkor tovább fosztogatnak bennünket.Népünk ellen folyik a harc.Aki gyenge azt letaszítják a magyarTejgetoszról.Aki nem életképes az haljon meg.Folyik a selejtezés,és ha te élni akarsz akkor ébredj fel.Keresd a Koppány csoportot,vagy a Bankcsapdát a facebookon…Ingyen kapsz segítséget…

  9. Az elfelejtődött, hogy első FIDESZ kormány ötlete volt, a lakás építésösztönzése csára-bura, szoci kormány kamattámogatási teher miatt, terelte, akkor ólcsó húsnak tetsző devizahitelezés felé szerencsétleneket! Aztán igen drága lett a híg lé, nyögve nyeli sok szerencsétlen! Az is elképzelem előre eltervezett lépések sora volt! Gondoljunk, a bankár nemzet kitüntetettjére!

  10. Szerintem a bankok tudják kivett fel deviza alapu hitelt,akkor automatikusan mindenkinek peren kivül, adja vissza ami jár!

Itt várjuk hozzászólását!