KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Öt és fél év után másodszor mentették fel a rendőri brutalitás áldozatává vált nemzeti jogvédőt

Öt és fél évvel az események után másodszor is felmentette az első fokon eljáró bíróság azt a nemzeti jogvédőt, akire 2012. július 7-én a Kossuth téren egyenruhások rontottak, földre rántottak, súlyosan bántalmaztak, majd bilincsbe vertek, előállítottak, a kezében tartott mozgógép rögzítésére is alkalmas fényképezőgépét pedig elvették, az azon lévő bizonyítékokat letörölték.

Kürti Zoltánnal a Gyorskocsi utcában közölték, hogy szabadon távozhat, ő viszont maradt és feljelentést tett a rendőrök ellen. 14 (!) hónappal később hivatalos személy elleni erőszakkal gyanúsították meg. 2016-ban már felmentették, de a másodfok indokolási és tényállás feltárási hiányosságok miatt új eljárást rendelt el. A mostani felmentő ítélet már ezt követően született 2018. január 18-án. A védelmet ezúttal is dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője látta el.

A Polt Péter vezette ügyészség által irányított nyomozások között is minden bizonnyal ritkán fordul elő, hogy egy büntetőeljárás kapcsán akták csúsznak össze a hatóságnál, videofelvételek „törlődnek” önmaguktól, amelynek következtében perdöntő – a terhelt ártatlanságát igazoló – bizonyítékok semmisülnek meg. Ebben az esetben ez történt, ahogy az is kijelenthető, hogy az ügyészség a vonatkozó garanciális jogszabályok durva megszegésével, koncepciós jelleggel és megtorló célzattal járt el. A vád alapjául szolgáló hamis jelentést jegyző négy rendőr közül három fő az eseményeket követően röviddel távozott a rendőrség soraiból, közülük ketten már két hónappal az előállítás után „nem emlékeztek” arra, amit a hamis tartalmú jelentésben kézjegyükkel elláttak. Az ügy bár semmilyen szakaszában nem volt vádképes, ám a dr. Nerpel Zsolt ügyész által képviselt ügyészség annak ellenére is kitart a végsőkig, hogy a vád a bíróság által lefolytatott nyomozás során megsemmisült, annak minden pontja szét lett zúzva. A nemzeti jogvédők várják a jogerős felmentő ítélet mielőbbi megszületését, hogy az elszenvedett jogsértések elkövetőivel szemben megtehessék a szükséges lépéseket az igazságosság megbillent egyensúlyának helyreállítása érdekében.

Ez is érdekelheti:  Putyin: Az ukrajnai konfliktus globális jelleget öltött

Almási L.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Mementó 2006 emlékmű

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

2 thoughts on “Öt és fél év után másodszor mentették fel a rendőri brutalitás áldozatává vált nemzeti jogvédőt

  1. már egyszer megadtam véleményemet (ez máskülönben is kôzismert kell legyen odahaza is) ; az igazságszoláltajás, „Justícia” isten-asszonya függo helyzetben van a politikai hatalom irányában. Ez mindenütt így is van (minnél kevésbé, annál jobb lenne, persze) …

    Mo-on (a csonkán) a „politikai hatalom” alatt NEM CSAK a politikusokat, hanem azokat, akiket ok képviselnek, a népet kell értsük. Tehát az, hogy
    ennyire nem sikerül, nem megy a bunösök elítélése odahaza, az ezen tényezotol jön …

    a 2006-os tuntetés oka, célkituzése az a kormányfo lemondását követelte. Ott 15, maximum 20 ezren követelték ezt. Ez egy nagyon,
    de nagyon kis kisebbsége az ország népébol. Ha ott 10-szer, 20-szor
    annyian követelték volna a hazugságain lebukott politikus lemondását, akkor az megtörtént volna és egy ilyen tuntetésre a rendorség sem mert volna rátámadni …

    tehát ma a bíróságok, ügyészségek e miatt is kénytelen-kelletlen ezt is
    bele kell tudják a munkájukban. Ha a nép (az Isten-adta ?) a hazudozó
    védelme mellett volt (ezt abból, hogy csak ilyen kevesen követeloztek),
    akkor nagyon nehézkes a bunösök elítélése …

    csak ennyit errol …, engedelmetekkel …

  2. Egy ilyen ügyésznek milyen jelleme, milyen lelkiismerete, milyen igazságérzete lehet, hogy szégyenérzet nélkül tör ártatlan emberek életére? Van ennek családja, barátja? (Legfeljebb tán a hasonszőrűek között…)
    Viszont minden elismerésem és tiszteletem a fiatal bírónőé, és persze Gaudi-Nagy Tamásé. Ők, és a hasonlóan tiszta, becsületes bírók és ügyvédek éltetik még a reményt, hogy egyszer lesz majd Magyarországon is igazságos jogállam.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük