Oroszországban és Beloruszban is vége a liberális dőzsölésnek
Bezár a bazár Oroszországban és Fehéroroszországban az ellenzéki médiumok számára, csökkenteni kénytelenek költségvetésüket, miután Donald Trump amerikai elnök leállította az USAID finanszírozását – tájékoztatta a Nemzeti InternetFigyelőt a Szent István Légiója Közösség. Mint írják, az USAID-en keresztül pénzelték a baloldali liberálisokat szerte a világon, az ellenzéket Kelet-Európában és az iszlamistákat a muszlim országokban.
Kép: Szent István Légiója Közösség
Számos orosz és fehérorosz ellenzéki kiadvány kapott támogatást a USAID-on keresztül – írja a Financial Times. Miután az ügynökséget felszámolják a pénz további folyósítása is megszűnik.
Mindez természetesen érinti az orosz ellenzéki médiát is, ahol már megkezdődtek az elbocsátások és fizetéscsökkentések. Eddig már legalább hat olyan külföldről működtetett fehérorosz kiadvány jelentette be, hogy teljesen megszűnt a finanszírozásuk.
Ezek azok a médiumok, amelyek elsődlegesen „független” médiumoknak kiáltották ki önmagukat. Ami a pikantériája ennek a történetnek az az, hogy több olyan munkatárs is akad az ilyen pénzeken kitartott szervezeteknél és médiumoknál, akik sokkos állapotba kerültek, mert valóban azt hitték, hogy függetlenek.
Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg.Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.
Öröm ezt olvasni!