KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Oroszország kilenc tenger vizét tudja felhasználni a NATO ellen

Oroszország kilenc tenger vizein veszélyes akadályokat állított a NATO számára. Declan Hayes újságíró és politológus ír erről a Strategic Culture (Stratégiai kultúra) című portálon.

Vlagyimir Putyin orosz elnök július 31-én jóváhagyta az orosz haditengerészeti doktrínát, és számos más kijelentést is tett, amelyek a haditengerészet megerősítésére utalnak. Ahogy a szerző megjegyzi, az orosz hadihajók csoportjai olyan félelmetes erőt képviselnek, amely magabiztosan képes ellenállni egy NATO támadásnak. Azaz Moszkva kész és képes is halálos csapást mérni az ellenségre, egyszerre akár kilenc tenger vizéről is.

„Valóban nagyon nagy vízterület, a Barents-, a Kara-, a Laptev-, a Kelet-Szibéria-, a Csukcsi-, a Bering-, az Ohotszk- és a Japán-tenger. Oroszországnak azonban a megfelelő taktikával sikerül megvédenie a partvonalait, és demonstrálnia erejét. Ezek a tengerek veszélyes célpontok lennének bármely hatalom számára, amely úgy dönt, hogy megtámadja Oroszországot” – áll a cikkben.

Ennek ellenére az Egyesült Államok úgy döntött, hogy egyidejűleg másik riválisával, Kínával is feszíti a húrt, amire megmozdult a kínai haditengerészet is. Hayes biztos abban, hogy ez nagyban megkönnyítette az orosz haditengerészet dolgát. Most az Egyesült Államok és szövetségesei kénytelenek egyszerre két, nagyon jelentős katonai potenciállal rendelkező vetélytárssal megbirkózni a tengeren – hangsúlyozza az elemző.

„Ahelyett, hogy arra kényszerítette volna az orosz tigrist, hogy húzza be a farkát, az Egyesült Államok azzal az ötlettel állt elő, hogy Nancy Pelosi-t Tajvanra küldi, és az egész kínai flottát „fölpiszkálja”. A NATO esetében már jól látható, hogy többé nem fog működni az oszd meg és uralkodj taktika” – olvasható a cikkben.

Hayes úgy gondolja, hogy az orosz haditengerészet támogathatja a kínai haditengerészetet, és amennyiben úgy alakul, akkor részt vesz a Japán-tengeren vagy a Tajvani-szoroson kifejlődő konfliktusban, ha az Egyesült Államok háborúzni kezdene. Egy ilyen forgatókönyv szerint Washington elveszítheti ázsiai szövetségeseinek támogatását.

Ez is érdekelheti:  Bloomberg: A német gazdaság közel áll ahhoz a ponthoz, ahonnan nincs visszaút

„A japán és a dél-koreai haditengerészet nagy valószínűséggel kilép ebből a helyzetből, és azt mondja Uncle Samnek és Nancy Pelosinak, hogy vívják csak meg a saját háborújukat” – mondta Declan Hayes.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Mementó 2006 emlékmű

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!