KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt kép: a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) és Robert Fico szlovák kormányfő kezet fog az Esztergomot és Párkányt összekötő Mária Valéria hídon az átadása 130. évfordulóján rendezett ünnepségen 2025. szeptember 28-án. MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Benko Vivien Cher.

Orbán Viktor: olyan időket élünk, amikor józanságra, higgadtságra van szükség

Olyan időket élünk, amikor józanságra, higgadtságra, hidegvérre van szükség, és újra és újra el kell mondanunk, hogy hiszünk a szeretet és összefogás erejében – mondta a magyar miniszterelnök vasárnap Esztergomban, a Mária Valéria híd átadásának 130. évfordulója alkalmából, Robert Fico szlovák miniszterelnökkel közösen tartott ünnepségen.

Orbán Viktor azt mondta, a brüsszeli háborús politika képviselői minden közép-európai országban jelen vannak: felfordulást csinálnak Szerbiában és jelen vannak Magyarországon is. Könnyű felismeri őket, agresszívek, erőszakosak, fenyegetőznek, lőfegyverrel járnak lakossági fórumra, kivégzéssel fenyegetik a tisztességes embereket és a templom kapujában idős papokat inzultálnak – sorolta, aláhúzva: nálunk, ők mind Brüsszel emberei.

Álhírgyártás, rágalmazás, suttogó propaganda, és a céljuk a destabilizáció

– tette hozzá.

A miniszterelnök arról is beszélt, aki követi és érti az európai politikát az láthatja, hogy a magyarokat és a szlovákokat nem csak a közös történelem és kultúra, de a nemzetközi politikai kihívások is összekötik. Hozzátette: szlovákok és magyarok, Szlovákia és Magyarország érdekei egy irányba mutatnak a nemzetközi politikában.

A híd története azt tanítja nekünk, hogy a magyarok és szlovákok, ha összefognak együtt erősebbek, mint külön; ha összedolgozunk mindketten jól járunk

– fogalmazott

Emlékeztetett, a Mária Valéria a híd már kétszer is megsemmisült, az első és a második világháború után is, a híd újraépítésével pedig mind a két nép egyszerre azt fejezte ki, hogy nem akar több, hidakat romboló háborút Európában.

Hangsúlyozta, se a magyarok, se a szlovákok nem akartak részt venni egyik világháborúban sem, „mégis minket küldtek a frontra, a mi életünket forgatták fel fenekestül birodalmi érdekekre hivatkozva”.

Felidézte, hogy amikor először állt itt a hídnál, Verheugen bővítési biztos társaságában, akkor azt fejezték ki az „együttállásukkal” a szlovákok, a magyarok és az unió képviselője, hogy csatlakozni akarnak a kontinens békéjét garantálni hivatott Európai Unióhoz.

Ez is érdekelheti:  Amerikai ezredes: Zelenszkij nyugati fegyvereket ad el drogkartelleknek

Orbán Viktor értékelése szerint azonban világ azóta sokat változott, az Európai Unió „háborús projektté” lett. Brüsszelben nyíltan kimondják, a következő évtized feladatának azt tartják, hogy Oroszországot legyőzzék a keleti fronton. Minden európai embernek, gazdasági szereplőnek és minden európai nemzetállamnak ezt a célt kellene szolgálnia, ha az Európai Unióhoz tartozik

– figyelmeztetett.

Ugyanakkor kijelentette:

mi magyarok ezt nem akarjuk, mégis bele akarnak bennünket kényszeríteni, amit elnyomásnak hívnak.

Orbán Viktor ezt a kommunista időkhöz hasonlította, amikor „szabadságot mondtak, és még az újságot is annak hívták”, de valójában ez elnyomást jelentett. Most, amikor Brüsszel európai békéről beszél, az valójában háborút jelent – értékelt.

Emlékeztetett, a magyarok és a szlovákok is tudják mit jelent a háború. A fiatalokat elviszik a frontra, a javainkat előbb-utóbb elveszik, háborús célokra fordítják, aztán beköszönt a gazdasági nyomorúság és imádkozhatunk, nehogy ideérjen a front mert akkor kő-kövön nem marad

– tette hozzá.

A kormányfő kitért arra is, hogy ez híd számára azt jelenti, mi nem akarjuk, hogy Európa újra elkövesse ezt a hibát.

Aki tanul a múltból, az megvédi a jövőt – mondta, hangsúlyozva: biztosítja a szlovákokat, hogy a magyarok azért dolgoznak, hogy soha többé ne kelljen ezt a hidat újjáépíteni.

Egyetértett Robert Fico szlovák kormányfővel abban, hogy építsenek Esztergom és Párkány között egy másik hidat is, amelyen a teherforgalom halad majd.

Jelezte: ennek előkészítő munkálatai már elkezdődtek.

Orbán Viktor a szlovák kormányfőhöz fordulva kiemelte azt is:

tud valamit, amit Európában csak ő tud egyedül. Amikor Szlovákia valahogy félrecsúszik, akkor ő visszatér, és rendbe teszi a dolgokat

– méltatta Robert Ficót, sok sikert kívánva ehhez most is.

A, magyar miniszterelnök gratulált a friss szlovák alkotmánymódosításhoz is, amely a házasságot férfi és nő szövetségeként határozza meg, és csak két nemet ismer el. Jó, hogy nem vagyunk egyedül, jó, ha az embernek normális szomszédja van – szögezte le.

Ez is érdekelheti:  Vádat emeltek James Comey volt FBI-igazgató ellen a Russiagate ügyében

Kiemelt kép:  a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) és Robert Fico szlovák kormányfő kezet fog az Esztergomot és Párkányt összekötő Mária Valéria hídon az átadása 130. évfordulóján rendezett ünnepségen 2025. szeptember 28-án. MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Benko Vivien Cher.

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!