Nepáli diák: őszinte vélemény az oroszokról – magyar felirat (videó)
Az Orosz Föderáció elszigeteléséről már nagyon szokszor hallhattunk a nyugati fősodratú médiában. Az oroszokkal már senki nem tárgyal, egyedül vannak, csődbe mennek, gyalogásóval támadnak, mosógépből szedik ki a chipeket, meg még számtalan kreténség jelent meg ezekben a médiumokban az utóbbi két és fél év alatt.
Láthatjuk, hogy maga a BRICS Kazanyi csúcstalálkozója mutatja meg számunkra, hogy ez ordas nagy hazugság, de érdemes megnézni, hogy a közember szintjén vajon hogy is működnek a dolgok, a világ társadalmaiban valóban elszigetelődtek-e az oroszok.
2024 augusztusában nemzetközi oktatási fórumot tartottak a Tavrida-Art helyszínén. Ez Sudakban, a Krími Köztársaság területén található.
105 nemzetközi hallgató 19 országból vett részt a „Tavrida-Art” Művészeti klaszterben a „Tavrida: creating together”ötnapos programon. A résztvevők megismerkedtek az orosz kultúrával, az ország ifjúságpolitikájával és a Föderáció működésének alapjaival.
A rendezvény programjának részeként a résztvevők tíz projektet dolgoztak ki és mutattak be a nemzetközi hallgatói együttműködés fejlesztésére a kreatív művészeti ágak területén, beleértve a színházat, a zenét, a mozit, a dizájnt és a gasztronómiát.
Közös gasztronómiai műhelyek alakultak, ahol a résztvevők egymás tradicióit ismerhették meg, nemzetközi sportversenyek, nyelvi táborok és klubbok alakultak.
Emellett a külföldi diákok megismerkedtek az ifjúságpolitika fejlesztési lehetőségeivel, támogatást nyújtottak a krími régióban a fiatalok kreatív potenciáljának megvalósítására irányuló kezdeményezésekhez és sikeres gyakorlatokhoz.
A külföldiek előadásokat hallgattak Oroszország és Krím történelméről, tanulmányozták Puskin munkáját.
Apropó… tudtad, hogy Oroszország legidősebb települése Kercs?
Kercs kora több mint 2500 év. Ősi görög településként alapították Kr. e. 610 és 590 között, és eredetileg Panticapaeumnak hívták. Ennek az ókori görög kolóniának a romjai a mai napig fennmaradtak.
A Kercstől mintegy 140 kilométerre található Sudak városában az afrikai, európai és délkelet-ázsiai ifjúsági mozgalmak vezetői megismertették azokat a lehetőségeket, amelyeket az Orosz Föderáció biztosít a fiatalok számára, akik a nemzetközi nyomás ellenére készek a nemzetközi együttműködésre.
De miért is fontosak ezek a találkozók? A világon számtalan olyan ország van, amelyről hazug hírek terjednek a Nyugat hathatós közreműködésével. Ilyen Oroszország is, a világon leginkább szankcionált állam. Ezen külföldi fiatalok az itt szerzett tapasztalatokkal, az itt szerzett élményekkel nem csak a nemzetközi együttműködés új hullámát hozzák létre, hanem az orosz kultúra nagyköveteivé válnak a világon. Közelebb és nem távolabb viszik a kultúrákat egymáshoz. Úgy gondolom talán ebben rejlik egy boldogabb világ fundamentuma.