Moszkvának és Washingtonnak azonos az álláspontja a Krímmel kapcsolatban
Donald Trump amerikai elnök kijelentései Ukrajna Krím elvesztésével kapcsolatban teljes mértékben megfelelnek Oroszország álláspontjának – közölte Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő.
„Ez teljes mértékben megfelel a mi megítélésünknek és annak, amit már régóta mondunk.”
– jelentette ki újságíróknak Peszkov csütörtökön.
Korábban Trump azt mondta, hogy „a Krímet Ukrajna már évekkel ezelőtt elvesztette”, és hogy Vlagyimir Zelenszkij elnök kijelentései arról, hogy nem hajlandó azt orosz területként elismerni, ártanak az ukrán konfliktus lezárásáról szóló tárgyalásoknak
– mondta Peszkov.
A Krímnek az úgynevezett konfliktusrendezési alku részeként az Egyesült Államok általi esetleges orosz területként történő elismeréséről szóló médiainformációkat kommentálva Peszkov annyit mondott, hogy a Kreml
„nem tudja és nem is fogja kommentálni az állítólagos rendezési terv részleteivel kapcsolatos kiszivárogtatásokat”.
Az orosz elnök szóvivője hozzátette:
„Csak megismételni tudjuk, hogy a munka folyik. Részünkről a rendezési folyamat folytatására összpontosítunk, és nagyra értékeljük az amerikai fél közvetítői szolgálatait”
Kiemelt képen: Dmitrij Peszkov külügyi szóvivő / Fotó: © RIA Novosti / POOL