Morvai Krisztina válasza a Magyar Hírlap cikkére
Kedves Barátaim!
Közelegnek a választások, a Jobbik megkerülhetetlen erővé vált, s ez sokakat annyira megrémiszt, hogy a legbutább támadásokkal igyekeznek lejáratni minket. Államfői jelölésemet követően az első dühödt reakció attól a Magyar Hírlaptól érkezett, amely mellett (talán emlékeztek) szolidárisan kiálltam akkor, amikor nehéz helyzetbe kerültek. Én szerveztem mozgalmat annak érdekében, hogy az előfizetés lemondására felszólító Hibbant Néróval szembemenve minél többen fizessünk elő a lapra (magam is így tettem). Széles Gábor felkérésére beszédet is mondtam a lap melletti tüntetésen. A hála a minap egy gyalázatos cikk formájában érkezett meg, amelyben nem kevesebbet állítanak, mint hogy én a magyar gazdák tönkretételére törekszem. (Örültem, hogy legalább az Ikarus tönkretételét nem rajtam kérik számon, de ki tudja mit hoz még a kampány…)
Sokan várjátok tőlem, hogy reagáljak a „bátor cikkre”, amelyet névtelenül írt az újságíró, amelyben névtelenül nyilatkozott a „szakértő”, s amelyben engem, az érintettet nem tartották szükségesnek megkérdezni. Elkészült a helyreigazítási „kérelem”, amelyet remélhetőleg lehoz a lap, de ettől függetlenül is kérlek Benneteket, hogy az alábbi írásomat minél szélesebb körben terjesszétek. Megragadom az alkalmat, hogy a Helyreigazítás alatt közreadjam az államfőjelölti beszédemet is. Kérlek Benneteket, hogy kövessétek nyomon képviselői és államfőjelölti munkámat hamarosan megújuló honlapomon: www.morvaikrisztina.hu
Szívből kívánok minden kedves Magunkfajtának Áldott Karácsonyt!
Köszönettel és szeretettel
Morvai Krisztina
Tisztelt Magyar Hírlap!
Szíveskedjenek mielőbb – a jogszabálynak megfelelően szintén címoldalon, illetve online kiadásukban is – közölni az alábbi helyreigazítást.
Morvai Krisztina helyreigazító közleménye
Lapjukban – és annak online kiadásában – december 19-én valótlan tartalmú cikk jelent meg „Morvai milliárdokat venne el a magyar gazdáktól” címmel. A valós tények a következők. A cikkben meghamisítva bemutatott javaslatom alapján a magyar mezőgazdaság ténylegesen nem kevesebb, hanem lényegesen több EU támogatást kapott volna, s ezen belül különösen a családi gazdaságok, a kis és közepes méretű gazdaságok jártak volna jól. Választóimnak tett ígéretemnek megfelelően az Európai Parlamentben, s különösen annak Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési szakbizottságában mindent megteszek azért, hogy a jelenlegi magyar parlamenti pártok és az EU politikájával szemben ne a mezőgazdasági nagyüzemek, azaz (esetünkben) a privatizált, „lenyúlt” téeszekből és állami gazdaságokból alakult részvénytársaságok tulajdonosainak maroknyi csoportja járjon jól az EU támogatásokból. Magam és a Jobbik Magyarországért Mozgalom olyan mezőgazdaságot szeretnénk, amelynek középpontjában nem a zöld/vörös bárók, hanem a magyar falusi családok, családi gazdálkodók, a kis, legfeljebb közepes üzemméretű gazdaságok állnak.
Végtelenül igazságtalannak tartom azt a támogatási rendszert, amelynek lényege, hogy az adófizetők által megteremtett közpénzből olyanok gazdagodnak meg, akik hatalmas nagybirtokokon a támogatásokon vett hipermodern, drága gépekkel, szinte emberi munka igénybevétele – azaz munkahely-teremtés – nélkül, iparszerűen, a földet kizsigerelve „gazdálkodnak”, kiszorítva a kisgazdákat, s elvéve a vidéki emberek elől a tisztességes munka lehetőségét. Ez az „agrobiznisz” modell, amely a jelenlegi EU támogatási rendszer irányítója, a mezőgazdaságot kizárólag a kevés kivételezett profitszerzése forrásának tekinti, s nem a tisztességes megélhetés, a vidék és az ország felemelkedése alapjának. Éppen ezért minden egyes felszólalásomban és megnyilvánulásomban – amelyek egyébként honlapomon megtekinthetők – azt igyekszem kezdeményezni, hogy a támogatási rendszer az igazságosság irányába mozduljon el. Ilyen – egyébként több hónappal ezelőtti – javaslatomat tűzte tollhegyre a Magyar Hírlap, de e javaslat is csak a fenti összefüggés-rendszerben érthető meg. (Feltételezem, hogy a furcsa időzítés, a „hír” negyedéves késéssel történő megjelentetése, – egyéb EP-s szereplésem teljes elhallgatása mellett- semmiféle összefüggésben nincs azzal, hogy a megjelenés előtt két nappal lettem a Jobbik államfőjelöltje, amely felkérésről a Magyar Hírlap szintén hallgatott.)
Képviselői kezdeményezésem lényege, hogy az EU mezőgazdasági támogatások egy részét a nagyüzemektől a „kicsik”, a családi gazdák felé kell átcsoportosítani. A megoldás mellett, az idők szellemének megfelelően azzal érveltem, hogy a jelen gazdasági válságban a munkahely teremtő képesség olyan szempont, amely a közpénzek elosztásánál elsődleges kell, hogy legyen. Márpedig bizonyított tény, hogy a kisebb gazdaságok üzemméret arányosan több munkaerő eltartására képesek, mint a jelenlegi fő-támogatottak, az ipari méretű nagyüzemek.
Ideális modellünkben ez azt jelenti, hogy például egy ma egyszemélyes tejtermelő gazdaság, amely a családfő számára jelent munkahelyet, az általam javasolt támogatási rendszerben – a társadalmi kereszt-megfelelőség alapján – támogatást kapna arra, hogy egy második munkaerő, mondjuk a feleség is a gazdaságon belül dolgozhasson, esetleg a tej feldolgozását végezve. A javasolt támogatási rendszer alapja ugyanis az lenne, hogy minél több embernek biztosít munkát a gazdaság üzemméret arányosan, annál több támogatás jár neki. Nem kell szakértőnek lenni ahhoz, hogy lássuk: ez a rendszer a vidéket munkanélküliségbe és szegénységbe taszító nagyüzemi modell helyett a családi gazdaságokat részesíti előnyben. Csak találgatni tudok a vonatkozásban, hogy ez a szemlélet miért váltott ki ilyen komoly ellenkezést a Magyar Hírlapból és a nevét, személyét nem vállaló „megkérdezett szakértőből”.
Szívből kívánok Áldott Karácsonyt és Boldog Újesztendőt a Magyar Hírlap olvasóinak
Morvai Krisztina
Nemzeti InternetFigyelő