KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt képen: Emmanuel Macron francia elnök / Fotó: Sean Gallup © Getty Images

Macron az önkéntesek mozgósítását kéri a francia hadseregben

Emmanuel Macron francia elnök bejelentette, hogy az orosz-ukrán konfliktus miatt több fiatal önkéntest kíván „mozgósítani” az ország hadseregének megerősítése érdekében.

A fegyveres erőkhöz intézett hétfői beszédében Macron a lépést azzal magyarázta, hogy Franciaországnak alkalmazkodnia kell a „fenyegetések halmozódásához”.

„Ne áltassuk magunkat, az ukrajnai konfliktus nem holnap vagy holnapután ér véget”

– hangsúlyozta.

A francia vezető ugyanazon a napon beszélt, amikor Donald Trumpot beiktatták az Egyesült Államok elnökévé. Trump a választási kampánya során többször ígéretet tett arra, hogy gyorsan véget vet a Moszkva és Kijev közötti harcoknak, ha visszatér a Fehér Házba.

Franciaország és más uniós országok számára

„ma az a kihívás, hogy Ukrajnának megadjuk a kitartáshoz szükséges eszközöket, és hogy a jövőbeni tárgyalásokba az erő pozíciójából indulhasson”

– mondta Macron.

„A holnapi kihívás, amikor az ellenségeskedések véget érnek, az lesz, hogy garanciákat adjunk Ukrajnának egy újabb háború kitörése ellen a területére, és garanciákat a saját biztonságunk érdekében”

– tette hozzá.

A francia elnök közölte, hogy felkérte a kormányt és a katonai vezetést, hogy májusig terjesszenek elő javaslatokat arra, hogy „a fiatal önkéntesek tanulhassanak a fegyveres erőknél, és erősítsék soraikat”.

„Jobban fel kell ismernünk az önkénteseket, ki kell képeznünk őket, és mozgósítani kell őket, hogy amikor eljön a nap, megerősítsük a hadseregeket Franciaországban vagy bárhol máshol”

– hangsúlyozta Macron.

A több önkéntes bevonása lehetővé tenné, hogy Franciaország anélkül erősítse meg a hadsereget, hogy visszaállítaná a 2001-ben eltörölt hadkötelezettséget – mondta Macron. Párizs célja, hogy 2030-ra 210 ezer aktív katona és 80 ezer tartalékos legyen a fegyveres erőkben.

Médiajelentések szerint Macron a hónap elején Keir Starmer brit miniszterelnökkel és Donald Tusk lengyel kormányfővel folytatott megbeszélései során megvitatta azt az elképzelését, hogy nyugati csapatokat küldjön Ukrajnába egy békefenntartó erő részeként. Tusk később újságíróknak azt mondta, hogy Varsó nem tervez ilyen akciót.

Oroszország többször figyelmeztetett arra, hogy az Ukrajnába egyoldalúan telepített külföldi katonákat legitim célpontnak tekinti. A Kreml a múlt hónapban azt mondta, hogy a békefenntartók kérdése része lehet az Ukrajnáról szóló jövőbeli tárgyalásoknak, de figyelmeztetett, hogy jelenleg nincsenek meg a feltételei egy esetleges béketárgyalás megkezdésének.

Ez is érdekelheti:  Trump megkegyelmezett a január 6-i rendbontóknak
Az orosz Külföldi Hírszerző Szolgálat (SVR) korábban arra figyelmeztetett, hogy a Nyugat 100 ezer békefenntartó Ukrajnába küldésével akarja befagyasztani a konfliktust, hogy lényegében „elfoglalja” az országot, és haladékot adjon Kijevnek arra, hogy felkészüljön a Moszkvával való jövőbeni összecsapásra.

 

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kiemelt képen: Emmanuel Macron francia elnök / Fotó: Sean Gallup © Getty Images

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!