Kijevi vádaskodás: így akar Magyarország ártani Ukrajnának

Megsértődtek Zelenszkijék, mert Magyarország blokkolta az EU csatlakozási folyamatukat, így beindult a rágalomgép.

Magyarország blokkolta az Ukrajna EU-csatlakozásának első fázisáról szóló tárgyalások megkezdését, a feltételek kibővített listáját követelve. Budapest különösen a nemzeti kisebbségek védelmére vonatkozó kiegészítő tervhez ragaszkodik – számol be a Mandiner a Korrespondent információira hivatkozva.

Magyarország, amikor ártani akar Ukrajnának, folyamatosan előhúzza a kisebbik aduászát az ingujjából. Nem ez az első alkalom, hogy ilyen követeléseket támaszt, és politikai nyomásgyakorlás eszközeként használja őket. Bármennyit is tesz Ukrajna a kárpátaljai magyarokért, Magyarország akkor is többet fog követelni

– állította Olekszandr Okrimenko, az Ukrán Analitikai Központ elnöke.

Olha Stefanishyna európai integrációért felelős miniszterelnök-helyettes kiemelte, Magyarország az egyetlen tagállam, amelyik akadályozza Ukrajna EU-csatlakozását.

 

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük