KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt kép forrása: Budaházy György honlapja

Kiálltak a normalitás mellett, börtönbe akarja juttatni őket a Háttér Társaság

A Nemzeti Jogvédő Szolgálat közleménye

Június 12-én tárgyalási szakban folytatódott a  Pride elleni véleményt képviselő hazafiak elleni büntetőeljárás.  A tárgyalásról a Magyar Jelen készített videós  tudósítást, amelyen két vádlott és a védő nyilatkozata is látható.

Az ügy háttere: ITT és ITT olvasható.

A vádlottak (Budaházy György és két társa) ez alkalomból  kiadott közleménye.

A vádlottak védelmét dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője látja el. Az ügyben elsőfokú bíróságként a Pesti Központi Kerületi Bíróság jár el.

A mostani tárgyaláson Budaházy György I.r. vádlott és Barcsa-Turner Gábor II.r. vádlott tettek vallomást, részletesen felidézve, hogy milyen körülmények között akadályozta meg a Háttér Társaság a nyilvánosnak meghirdetett genderpropaganda rendezvényen való részvételüket. Teljesen nyilvánvaló, hogy nem követtek el bűncselekményt, a vád alaptalan. A büntetőper október 14-én folytatódik: a következő tárgyaláson a harmadik vádlott, Walter Péter Pál tesz vallomást, a Háttér Társaság  két rendezőjét hallgatják ki tanúként és az eseményről készített videófelvételek megtekintésére, elemzésére kerül sor.

Az ügy abszurditását az adja, hogy 2019-ben közösségvédelmi, normalitáspárti célzattal szerettek volna részt venni a Háttér Társaság  nyilvános rendezvényén, amelyre nem engedték be őket. Az eljárást megszüntették először, majd végül mégis vádat emeltek ellenük csoportosan elkövetett közösség tagja elleni erőszak bűntette miatt.

Rendkívül aggályosnak és az alkotmányos jogrend súlyos sérelmének tartjuk azt, hogy több, mint 5 év után  emeltek vádat három olyan hazafival szemben, akik alkotmányos vélemény-nyilvánítási szabadságukkal élve részt kívántak venni egy nyilvánosan meghirdetett genderpropaganda rendezvényen, de azon való részvételüket a szervező, a Háttér Társaság önkényesen megakadályozta.

A Pride betiltását helyesen célzó Alaptörvény módosítás és gyülekezési törvény-módosítás fényében még inkább abszurd, hogy ezt az amúgy is képtelen és megalapozatlan vádat fenntartják ellenük.

Ismét kiemeljük, hogy érvényt kell szerezni a Pride felvonulás megtartását tiltó törvényi és hatósági rendelkezéseknek, nem szabad engedni a nyomásnak. A tiltott rendezvények szervezőit, az arra mozgósító és azon esetlegesen résztvevő személyeket a megfelelő büntetőjogi, illetve szabálysértési jogi szankciókkal kell sújtani.

A Pride betiltása mellett szükséges az LMBTQ propaganda szankcionálása és az ellenük kiállt és emiatt eljárás alá vont normalitáspártiakkal szembeni eljárások megszüntetése, az emiatt elítéltek rehabilitálása, jóvátétele.

Ez is érdekelheti:  A Magyar Hírlap „apró tévedése”

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kiemelt kép forrása: Budaházy György honlapja

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!