SÚLYOS VÁLASZTÁSI BOTRÁNY NÉMETORSZÁGBAN: HALOTTAK VÁLASZTHATTÁK MEG FRIEDRICH MERZ KORMÁNYÁT?
     

KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt kép: A LIBE-delegáció tagjai balról-jobbra: Sophie Wilmes, Michal Wawrykiewicz, Tineke Strik, Krzysztof Smiszek és Pernando Barrera

Hibák csúsztak az európai küldöttek Magyarországot elítélő színjátékába

A LIBE-bizottság Magyarországra küldött képviselői igyekeztek alaposan előre megtervezni, hogy miképpen lehet Magyarországot a legjobban lejáratni,  de tervükbe több komoly hiba is csúszott. Hivatalosan a jogállamiság magyarországi állapotát vizsgálta az öttagú delegáció a helyszíni „tényfeltáró” útjuk során, azonban kiderült, hogy egyikük Magyarországon sem volt, amikor az általuk gondosan kiválogatott kormánykritikus civil szervezetek véleményét kellett volna meghallgatni. Amikor a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke fogadta a küldöttséget, annak tagjai elutasították, hogy a beszélgetés nyilvános legyen.

Az április 14-én kezdődő háromnapos látogatás már a kezdetektől fogva erős politikai színezetet kapott. A delegációt vezető holland zöldpárti képviselő, Tineke Strik korábban is rendre a magyar kormányt bíráló nyilatkozatairól vált ismertté, többek között azt is állítva, hogy Magyarországon elnyomó jellegű rendőrállam működik.

Strik mellett további baloldali, liberális politikusok is a delegáció tagjai voltak, a szociáldemokrata Krzysztof Smiszek, a spanyol baloldali Pernando Barrena és a liberális Sophie Wilmès. Az egyetlen néppárti tag, Michal Wawrykiewicz, már korábban kinyilvánította, hogy közel áll a magyar ellenzékhez. Nyilvánosan elérhető adatok szerint a képviselő az előző amerikai demokrata kormányzat idején a National Endowment for Democracy nevű politika befolyásával foglalkozó amerikai szervezettől kapott anyagi támogatást.

A küldöttség első napján kizárólag baloldali, illetve kormánykritikus civil szervezetek, médiumok képviselőivel találkozott, teljesen mellőzve a sajtó és a civil szféra konzervatívabb, kormánnyal kevésbé kritikus szereplőit. Ez önmagában is jelezte, hogy „tényfeltárás” a kezdetektől egysíkú és politikailag irányított volt.

Ráadásul a helyszíni találkozók során több súlyos baklövés is történt: az egyik delegált EP-képviselő, Pernando Barrena, aki a kormánykritikus szervezetekkel való konzultációban is részt vett volna, saját X-fiókján közzétett bejegyzése alapján nem is tartózkodott Magyarországon amikor a jogállamiság állapotáról panaszkodó szervezeteket kellett volna meghallgatnia.

Pernando Barrena EP-képviselő április 14-én, kora délután posztolt X-oldalán arról, hogy budapesti delegáció helyszíni tényfeltárásának napján egy másik helyen és eseményen vett részt (Fotó: Pernando Berrena X.com)

A küldöttség valódi szándékaival kapcsolatban az is árulkodónak bizonyult, hogy a delegáció megtiltotta azt, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnökével, Lánczi Tamással folytatott megbeszélésen felvétel készülhessen, megakadályozva ezzel, hogy a magyar és európai nyilvánosság hitelesen tájékozódhasson a tárgyalások menetéről.

Ez is érdekelheti:  Mínuszban a gazdaság – Miért maradt el teljesen a repülőrajt?

A Szuverenitásvédelmi Hivatal szerint ezzel a delegációvezető szándéka az volt, hogy megfossza a közvéleményt a tájékozódás lehetőségétől. A nyilvánosság kizárásával akarták elkerülni, hogy kiderüljön az, hogy koncepciós eljárást folytatnak.

A delegáció csak a magyar kormány nagyon kevés képviselőjével találkozhatott, mivel a megkereséseket szokatlanul rövid határidővel, mindössze két héttel a látogatás előtt küldték meg. Ez a diplomáciai protokoll szerint rendkívül rövid határidő, mindez pedig tovább gyengítette a vizsgálat pártatlanságának látszatát.

Zsigmond Barna Pál, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának államtitkára a látogatással kapcsolatban kemény véleményt fogalmazott meg.

 „Nem tényfeltáró bizottság, hanem politikai zsoldosok érkeztek Budapestre, akik Soros-szervezetekkel egyeztettek”  — mondta az államtitkár.

A történtek azt jelzik, hogy az Európai Parlament küldöttsége minden igyekezete ellenére sem tudta elérni, hogy látogatásuk egy független vizsgálatnak tűnjön. A delegáció hibái – a politikai részrehajlás, a titkolózás, valamint a Magyarországgal szembeni előítéletek – azt a nézőpontot erősítik, hogy a budapesti látogatás valóban nem egy tényfeltáró misszió volt, hanem egy előre megírt, Magyarországot támadó forgatókönyv gyenge színpadi előadása.

hirado.hu

 

Kiemelt kép: A LIBE-delegáció tagjai balról-jobbra: Sophie Wilmes, Michal Wawrykiewicz, Tineke Strik, Krzysztof Smiszek és Pernando Barrera

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!