Halálbüntetést kér az ügyészség a volt dél-koreai elnökre
Halálbüntetést kért kedden a dél-koreai ügyészség az ország volt elnökére, Jun Szogjolra, akit a 2024-ben rövid időre bevezetett hadiállapot miatt lázadással vádolnak – jelentette be a szöuli központi bíróság.
Jun Szogjolt tavaly áprilisban mozdították el hivatalából, miután 2024. decemberében sikertelenül próbált szükségállapotot bevezetni, amely mindössze néhány óráig tartott, mert a parlament megszavazta a rendkívüli jogrend feloldását, majd az elnök elleni alkotmányos vádemelési eljárást is. Ennek során felfüggesztették hivatalából, majd a többi között lázadás és hivatali hatalommal való visszaélés miatt indult ellene büntető eljárás.
Kiemelt képen: Jun Szogjol volt dél-koreai elnök / Fotó: X
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!
Mementó 2006 emlékmű












