Gundel Takács Gábor szerint nem egyértelmű a család fogalma – Kötter Tamás reagált
NIF: Azt nem tudom, hogy Gundel Takács Gábor szerint miért nem egyértelmű a család fogalma, mert azt bizony évezredek óta egyértelműen lehet megítélni. Úgy látszik Gundel Takácsnál kimaradt néhány történelem óra.
Gundel Takács írásában például ezt állítja a családról:
…nem véletlen, hogy szociológiai, jogi, de vallási megközelítésben sincs egységes családfogalom.
Tévedsz Gábor, vagy valami nagyon összezavarodott a fejedben!
Tudod, a család, az anyából, aki egy NŐ, – és nem transz akárki – valamint apából, aki FÉRFI – és nem transz akárki – valamint a kettejük kapcsolatából született gyermek vagy gyermekek, de ha ez valamilyen egészségügyi okból nem történhetett meg, akkor az örökbefogadott kisgyermekekkel alkotott közösség. Amennyiben a férfi és nő ketten(!) hivatalosan is összeházasodtak, de gyermekük még nincs, akkor házastársi közösséget alkotnak. Ez ennyire egyszerű és ennyire világos is volt a szüleink, a nagyszüleink és az ő felmenőik esetében is. Ja, és nincs itt tovább szükség semmilyen túldimenzionált, abnormális, ostoba filozofálásra, mert a képlet egyszerű és pont.
No meg, ami Ferenc pápát illeti, ő is világosan kimondta: “A család apa, anya, gyerek.” Ezen nincs tovább mit rugózni!
Kötter Tamás remekül megválaszolt Gundel Takács morfondírozására, ezt írta közösségi bejegyzésében:
A papír mindent elbír, a valóság már nem.
Gundel-Takács: “Nem egyértelmű a család fogalma.”
Ferenc pápa: “A család apa, anya, gyerek.”
Az emberi vágyak végtelenek, az ezt kiszolgáló értékrelativizmus pedig végtelenül kreatív.
Ahogy a jogászok mondani szokták, a papír mindent elbír. Papíron lehetünk csúnya létünkre szépek, utolsó helyezettként bajnokok, tehetségtelen színészként, mint Nero-t, tömegek ünnepelhetnek, egy férfi szülhet gyereket és így tovább.
És persze, csakhogy jelezzem a „probléma” nem új keletű: ki lehet nevezni szenátornak egy lovat is.
De vajon egy ló tényleg el tudja látni egy szenátor feladatát?
Egy szakállas férfi, aki papíron már tud gyereket szülni, és aki „kinevezi” magát anyukának valóban el tudja látni egy anya feladatát. Az a lelki, érzelmi láthatatlan frekvencia, ami az anya gyermek viszonyt oly csodálatos módon leírja, kifejezi, ki tud közte és a papíron megszült gyermeke közt alakulni; teszem azt a legmélyebb álmában is megérzi a gyermek legkisebb rezdülését vagy a férfiakhoz hasonlóan vidáman horpaszt tovább?!
A kérdés örök: A teremtett világ, a biológia határai meghaladhatóak-e?!
A progresszió szerint igen. És újra és újra meg fogják próbálni átlépni. Felkészülnek az állatok? Végül is az ember legjobb barátja a kutya. Vagy tárgyak, algoritmusok?!
Hol lesz ennek a vége?
Nem tehetünk mást, mint nemet mondunk haladás Neroinak és a Caliguláinak, és őrizzük az öröktől való igazságokat, még ha nem is divatos.
Szépe Áron (NIF)