Bukik a lengyel kormány – az EU csapdába csalta Donald Tuskot
Brüsszel benyújtja a számlát, és követeli az illegális migránsok tömeges befogadását
A lengyel elnökválasztás eredménye, a konzervatív Karol Nawrocki győzelme sokkolta a globalista varsói kormányt. Donald Tusknak most egy másik kihívással is szembe kell néznie: a német hatóságok, kihasználva, hogy a közös határ a schengeni övezet része, a számukra nem kívánatos illegális migránsokat egész egyszerűen átzsuppolják Lengyelországba. Ez kiváltotta a helyi lakosság ellenállását; önkéntes alapon elkezdték védeni a határt. A halmozódó belpolitikai feszültségek könnyen a globalista kormány bukásához vezethetnek.
Donald Tusk ennél jobban nem is tudott volna ártani magának azzal, hogy hisztériának nevezte a lakosság migránsellenes megnyilvánulásait. A lengyel miniszterelnök elveszítette minden realitásérzékét, mert kijelentése mélyen sértette azokat a polgárokat, akik önkéntes alapon járőröznek és felderítéseket végeznek a közös német határ mentén.
A cél: az illegális migráció felszámolása.
Nem kétséges, kicsit meglepő, hogy a határellenőrzést, mint állami feladatot, civilek önkéntes alapon látják el. A helyzet jobb megértéséhez tudni kell, hogy a lengyel–német közös határ a schengeni övezet része, tehát senki és semmi sem állítja meg azokat, akik egyik országból a másikba akarnak menni.
Éppen ez a probléma, mert a német hatóságok, kihasználva ezt a lehetőséget, a hazájukba érkező illegális migránsok közül kiválogatják azokat, akiket nem akarnak befogadni. Buszokra rakják az idegeneket, majd átviszik Lengyelországba, és ott hagyják őket.
Az egész rendszer mára már egy üzemszerűen működő „gépezetté” nőtte ki magát.
Lengyelország az EU globalista vezetésének kelet-európai „mintagyereke”. A lengyel kormánykoalíció teljes mértékben végrehajtja Brüsszel minden óhaját: önként és dalolva támogatja Ukrajnát, nem lép fel a genderőrület ellen, ahogyan becsukja mindkét szemét a Lengyelországba irányuló német „migránsexport” előtt is. Mindehhez még hozzájárul, hogy a választási ígéretekből semmi sem valósult meg, elmaradt a várva várt adócsökkentés is, és az egyéb reformok bevezetésére sem került sor.
Ha mindez még nem lenne elég a varsói globalista kormánynak, akkor – minden kapálódzása ellenére, például az elnökválasztási szavazatok újraszámolásának követelése – az államfőválasztást elvesztette, ami súlyos csapást jelent számára. A lengyel alkotmány ugyanis széleskörű jogokat biztosít az államelnöknek.
Ezáltal az augusztus 6-án beiktatandó konzervatív Karol Nawrocki alaposan megkeserítheti Tusk miniszterelnök életét.
A megválasztott elnök már be is jelentette, hogy beiktatása után összehívja a Kabinettanácsot a rendkívüli helyzet megvitatására. A lengyel Kabinettanács egy különleges, tanácsadó jellegű testület, amely a köztársasági elnök vezetésével ülésezik, és amelyben a miniszterelnök, valamint a kormány tagjai vesznek részt. Feladata a politikai és stratégiai kérdések megvitatása. Állásfoglalásai nem kötelező érvényűek, de mégis súllyal bírnak, lehetőséget adva az államfőnek a kezdeményezésre és személyének előtérbe helyezésére.
Ebben az esetben előreláthatólag az új köztársasági elnök olyan kérdésekre vár majd választ, mint például: a határőrség miért nem hozza nyilvánosságra, hogy hány bevándorlót vett át Németországból? Lengyelország eddig miért nem vezette be a határellenőrzést? A jelek arra utalnak, hogy a lengyel rendvédelmi szervekre német nyomás nehezedik. Igaz-e ez a feltételezés?
Nawrocki úgy látja: a lengyel szolgálatok nem képesek kezelni a Németországból beáramló migránsokat, ezért be kellene vezetni a határellenőrzést az érintett területen.
A következményekről már különböző elemzések láttak napvilágot, amelyek közül több is azt vizionálja, hogy a jelenlegi globalista kormány nem lesz képes ennyi terhet viselni, és idő előtti parlamenti választásokat kell majd kiírni.
A lengyel belpolitikát most elsősorban a határhelyzet dominálja. Az ország nyugati körzetében már romlani látszik a közbiztonság, és a németek által generált migránsáradat sem akar csillapodni.
Pillanatnyilag ez a téma határozza meg a lengyel közbeszédet, háttérbe szorítva például az ukrán helyzet okozta problémákat. A felmérések egy része azt mutatja, hogy a koalícióban részt vevő Polgári Platform, amely Tusk pártja, több mint hét százalékot vesztett népszerűségéből.
A lengyel miniszterelnök bajban van. Szavazótábora csökken, mert végre kell hajtania Brüsszel utasításait, ami nem okoz osztatlan örömöt a lengyelek körében. Tusk végül is nem tehet mást, mert Varsónak kifizették azokat az uniós pénzeket, amelyek egyébként is jártak volna, de az EU mindenféle mondvacsinált ürüggyel a konzervatív kormány idején visszatartotta azokat. Most viszont Brüsszel benyújtja a számlát, és követeli az illegális migránsok tömeges befogadását.
Ez pedig egy csökkenő népszerűségi spirálba löki Tuskot.
A lengyel miniszterelnök már most rossz helyzetben van, mert ha most lennének a parlamenti választások, akkor a jelenlegi globalista kormány elveszítené azokat.
Vagyis megbukna.
G. Fehér Péter – Magyar Hírlap
Kiemelt képen: Donald Tusk lengyel miniszterelnök / Fotó: picture alliance, Photoshot