KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Az új szabálysértési törvény és a közigazgatási bírság legfontosabb elemei

Az új szabálysértési törvény és a közigazgatási bírság legfontosabb elemei a közlekedésre vonatkozóan

2012. április 15-től

  • Közlekedési szabálysértésnél, szabályszegéseknél helyszín bírság, szabálysértési eljárás, közigazgatási bírság a kiszabható szankció 2012. április 15-től. Hogy ki mennyit fizet, illetve milyen eljárás alanya lesz, nem minden esetben a rendőrön múlik, ugyanis lesznek olyan szabálysértések, szabályszegések, melyek esetében nem lesz mérlegelési lehetősége a rendőrnek. Ezen szabálysértések esetén a bírság összegét pontosan meghatározták, legyen az a helyszínen kiszabott büntetés, illetve szabálysértési vagy közigazgatási eljárás során kirótt pénzbírság – vagyis fixbírság.
  • Legfontosabb változás, hogy módosul a helyszíni bírság összege. Az eddigi 3000.-Ft-os minimum helyett a büntetés összege 5000.-Ft-ról indult, a maximuma pedig 20.000.-Ft-ról 50.000.-Ft-ra nő. Ha pedig valaki 6 hónapon belül újabb szabálysértést követel el, úgy a bírság összege 70.000.-Ft is lehet, kivéve a fixbírság hatálya alá tartozó szabályszegéseket.
  • Bevezetik a közérdekű munka fogalmát.  A törvény szerint 5 ezer forint 6 óra közérdekű munkának felel meg. Ha erre az eljárás alá vont nem hajlandó, a be nem fizetett bírságösszeget – amelyet 30 napon belül kell rendezni – elzárásra változtatják, ennek mértéke szintén 5 ezer forintonként egy napnak felel meg.
  • A legsúlyosabb szankció az elzárás, amely 60 napig, halmazat esetén 90 napig terjedhet, fiatalkorúak esetén 30, illetve 45 napig tarthat – ez a közlekedés során a „járművezetés az eltiltás tartama alatt” szabálysértés esetén lehetséges..
  • Szigorúbb lett a szabályozás a tekintetben, hogy ha valaki 6 hónapon belül három közlekedési szabálysértést követ el, akkor kötelezően, mérlegelés nélkül be kell vonni a jogosítványát 1-12 hónapra
  • Megmarad az önvádra kötelezés tilalma, melyre ez úton is szeretnénk felhívni olvasóink figyelmét. Eszerint „senki sem kötelezhető arra, hogy önmagára terhelő vallomást tegyen és önmaga ellen bizonyítékot szolgáltasson.” Ennek értelmében nem vagyunk kötelesek elismerni a szabálysértés tényét, sem bármi olyasmit nyilatkozni, amellyel saját magunkat kellene megvádolnunk. A helyszíni bírságot  sem köteles senki elfogadni, viszont fontos, hogy amennyiben mégis megtenné és aláírja az elismervényt, a későbbiekben már semmiféle jogorvoslattal nem élhet.
Ez is érdekelheti:  Egyházi bocsánatkérés-dömping

Fix összegű szabálysértési bírságok 2012. április 15-től:  Innen letölthető
Nemzeti InternetFigyelő

Mementó 2006 emlékmű

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

3 thoughts on “Az új szabálysértési törvény és a közigazgatási bírság legfontosabb elemei

  1. A büntetésből, lenyúlásból, népnyúzásból élő közhivatalok; a ~4 millió nyomorszintre juttatott polgár Magyarországán.
    Éljen a Forradalmi Kormány!

  2. A háttérhatalom elvárásait maximálisan teljesíteni akaró fülkeforradalmárok,sehol nincs,csak a parlamentben, „kettő-harmados „többségükkel,PÉNZBEHAJTÓ politikát űznek!
    Szabó József
    http://www.hitvallasom.hu
    NCK

Itt várjuk hozzászólását!