Az EU-pénzek magyarországi ellopását meg kell fékezni, de szuverenitásunkat is védenünk kell!

A Magyarországnak szánt európai uniós pénzeket arra kellett volna felhasználni, hogy kialakuljon egy erős polgárság, magyar vállalkozói réteg. Ezzel szemben az történt, hogy ezeket a jelentős összegeket – kormányokon átívelően – elsősorban a politikai elithez közelálló oligarchák „feltőkésítésére” használták fel, valamint a közismert vesztegetések útján „juttatták célba.” 

Ezeket a visszaéléseket természetesen fel kell tárni, meg kell büntetni, és a jövőre nézve meg kell akadályozni. Kérdés azonban, hogy erre a tervezett európai uniós ügyészség lenne-e hivatott? Ez ugyanis egy nyilvánvaló beavatkozás lenne a nemzeti szuverenitásba. Morvai Krisztina ezért tartózkodott az ezzel kapcsolatos szavazásnál. Rámutatott: a magyar ügyészségnek kellene végre olyan helyzetbe kerülnie, hogy a jogszabályok következetes végrehajtatásán fáradozzon és ne a politika kiszolgálója legyen. 

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Itt várjuk hozzászólását!