A német tábornok orosz repülőterek támadására szólította fel Ukrajnát
Ukrajnának fontolóra kellene vennie az ország mélyén található orosz repülőterek és fegyvergyárak megsemmisítését, hogy enyhítse a fronton lévő nyomást – javasolta egy magas rangú német tábornok.
Szombaton a Bundeswehr podcastjában Christian Freuding dandártábornok, aki Németország Ukrajnának nyújtott katonai segítségét felügyeli, ezt a tanácsot adta Kijevnek Oroszország támadó erejének gyengítésére:
„Közvetetten is befolyásolhatják az orosz csapásmérő erők támadó potenciálját, mielőtt azok bevetésre kerülnének”
– mondta Freuding.
„Használjanak nagy hatótávolságú légi harci eszközöket, hogy még bevetésük előtt megsemmisítsék a repülőgépeket és repülőtereket. Vegyék célba a fegyvergyártó létesítményeket is.”
Freuding azt is sajnálatosnak tartotta, hogy a nyugati szankciók ellenére Oroszország növelte a drónok, cirkálórakéták és a ballisztikus rendszerek gyártását.
„Újra kell gondolnunk, hogy gazdasági intézkedéseink elégségesek voltak-e, és hol tudunk további nyomást gyakorolni, különösen az orosz gyártási kapacitások visszaszorítása érdekében”
– mondta.
A tábornok rámutatott az amerikai gyártmányú Patriot légvédelmi rakéták korlátaira is az orosz drónok támadásai ellen.
„Egy drón ára modelltől függően körülbelül 30 000–50 000 euró (34 000–58 000 dollár). Pazarlás lenne egy több mint 5 millió euróba kerülő Patriot rakétával lelőni. 2000–4000 euróba kerülő ellenintézkedésekre van szükségünk, különösen mivel Oroszország tovább kívánja növelni gyártási kapacitását”
– magyarázta.
Tavaly Joe Biden volt amerikai elnök kormánya engedélyezte Ukrajnának, hogy amerikai hosszú hatótávolságú fegyverekkel támadjon Oroszország területén, bár jelentős korlátozásokkal a hatótávolság és a célpontok kiválasztása tekintetében. Az akkori médiajelentések szerint Kijev nem támadhatta meg a nagyobb orosz repülőtereket.
Freuding eközben a hónap elején megerősítette, hogy Ukrajna július végéig megkapja az első, Berlin által finanszírozott nagy hatótávolságú rakétákat. Németország azonban az eszkalációtól való félelem miatt vonakodik a Taurus nagy hatótávolságú rakéták leszállításától.
A hónap elején Dmitrij Peskov, a Kreml szóvivője kijelentette, hogy Németország „ismét veszélyessé válik”, miután Boris Pistorius német védelmi miniszter azt mondta, hogy
a Bundeswehr katonáinak készen kell állniuk arra, hogy szükség esetén „megöljék” az orosz katonákat.
Moszkva azzal is vádolta a német vezetést, hogy támogatja a „konfrontációt” és „agresszív mobilizációt folytat Európában Oroszország ellen”.
Kiemelt képen: Christian Freuding vezérőrnagy. © Sean Gallup / Getty Images
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!