KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt képen: a Kreml Moszkva, Oroszország

A Kreml sürgeti a külföldi nemzeteket, hogy tanulmányozzák Oroszország új nukleáris doktrínáját

A politika egyértelművé teszi a leendő agresszorok számára, hogy a megtorlás elkerülhetetlen – mondta Dmitrij Peszkov szóvivő.

A külföldi vezetőknek alaposan tanulmányozniuk kell Oroszország új nukleáris doktrínáját – mondta Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője, miután Vlagyimir Putyin elnök hivatalosan is jóváhagyta a dokumentumot – tájékoztatott a Russia Today.

A kedden közzétett nyolcoldalas, az orosz nukleáris elrettentésről szóló politikai nyilatkozat a Putyin által szeptemberben előre jelzett változtatásokat tartalmazza. Ez „rendkívül fontos”, és „nagyon mély elemzés tárgyát kell képeznie mind nemzetünkben, mind pedig valószínűleg külföldön”

– mondta Peszkov a szokásos keddi sajtótájékoztatón.

Az új szabályok szerinti változások között szerepel, hogy Oroszország ezentúl közös támadásnak tekinti majd egy nem nukleáris hatalom által támogatott támadást, és egy masszív légi támadást is nukleáris válaszlépést indoklónak fog tekinteni.

Peszkov kiemelte a doktrínában szereplő konkrét megfogalmazásokat, „amelyek célja annak biztosítása, hogy a potenciális ellenség felismerje a megtorlás elkerülhetetlenségét az Orosz Föderáció és/vagy szövetségesei elleni agresszió esetén”.

A múlt héten Joe Biden amerikai elnök állítólag engedélyt adott Kijevnek arra, hogy amerikai gyártmányú nagy hatótávolságú fegyverekkel mélyen Oroszországba irányuló csapásokat mérjen. A politikaváltást néhány amerikai szövetséges megerősítette, de maga Washington nem. Putyin korábban azt mondta, hogy bármilyen ilyen támadás, a NATO és Oroszország közötti közvetlen háborút jelentene.

Vlagyimir Zelenszkij ukrán vezető a Moszkvával való konfliktusra vonatkozó „győzelmi tervébe”, amelyet szeptemberben Bidennek reklámozott, korlátlan nyugati fegyverekkel végrehajtott támadásokat is felvett. Javaslatának további pontjai között szerepel egy „hagyományos elrettentő csomag” telepítése ukrán földön. Állítólag azt kérte az Egyesült Államoktól, hogy Tomahawk cirkálórakétákat állomásoztasson Ukrajnában, és azzal fenyegetőzött, hogy ezeket Oroszország ellen indítja.

Peszkovot kedden arról kérdezték, hogy egy ilyen telepítés az új doktrína értelmében kiváltana-e orosz nukleáris csapást. Bár a szóvivő közvetlenül nem adott választ a kérdésre, azonban arra az új rendelkezésre hivatkozott, amely a nukleáris államok által támogatott külföldi támadásokról szól, amelyeket Moszkva most frissített.

Ez is érdekelheti:  Tisztul a kép: ez történt valójában Szalai Ádám rémisztő ellátásakor

Moszkva fenntartja a jogot a nukleáris fegyverek bevetésére, ha akár saját szuverenitása és területi integritása, akár szövetségeseié veszélybe kerül – tette hozzá Peszkov.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Kiemelt képen: a Kreml Moszkva, Oroszország

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük