Kiemelt képen: Caroline Leavitt, a Trump-kormányzat sajtófőnöke / Fotó: White House

A Fehér Ház bejelentette, leállítják Ukrajna segélyezését

Nem sokkal azután, hogy a világ egyenesben láthatta, milyen szemtelen módon viselkedett Vlagyimir Zelenszkij illegitim ukrán elnök tegnap a Fehér Házban a Donald Trump elnökkel és J.D. Vance alelnökkel folytatott tárgyaláson, az amerikai kormányzati szóvivő bejelentette, hogy leállítják, az Ukrajnának nyújtott katonai segélyezést.

Caroline Leavitt, a Trump-kormányzat sajtófőnöke bejelentette, hogy az Egyesült Államok nem nyújt a továbbiakban katonai segítséget Ukrajnának, mert elsődleges feladatuk a békemegállapodás. Ez a döntés a Zelenszkij látogatása során kialakult vita után született.

„Nem fogunk többé csak úgy biankó csekket kiállítani egy háborúra egy nagyon távoli országban, valódi, tartós béke nélkül”

– mondta Leavitt.

„Nagyszerű volt, hogy a kamerák forogtak, mert az amerikai nép és az egész világ láthatta, hogy Trump elnök és csapata mivel foglalkozik zárt ajtók mögött az ukránokkal folytatott tárgyalásokon”

– tette hozzá.

Korábban a The Washington Post arról számolt be, hogy a Trump-kormányzat nem zárja ki, hogy leállítja az Ukrajnának szánt, több milliárd dollár értékű, folyamatban lévő katonai segélyszállítmányokat.

 

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kiemelt képen: Caroline Leavitt, a Trump-kormányzat sajtófőnöke / Fotó: White House

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük