Kína nem enged be „botmixert” az országba
Történt ugyanis, hogy tegnap, március 22-én az Európai Unió szankciókat hozott kínai személyek ellen, abban a kritikus helyzetben, amikor a világjárvány okozta gazdasági és emberi tragédiáknak a megakadályozása és további megfékezése a legnagyobb érdeke kellene hogy legyen az EU-nak.
A délelőtti órákban megszületett a döntés, a válasz pedig nem sokat váratott magára. Kína válaszlépésként tíz személlyel, köztük Reinhard Butikofer német politikussal és Adrian Zenz német kutatóval, valamint az európai, a holland és a belga parlament egyes tagjaival, illetve négy intézménnyel szemben járt el hasonlóképpen.
A szórásba beleesett a momentumos Cseh Katalin, aki – talán még többen emlékeznek is rá – egy rádióműsorban azon röhögcsélt visszataszítóan, hogy beszélgetőpartnerével az abortuszt mint eljárást, botmixerhez hasonlította. Cseh Katalinnak, annak ellenére, hogy állítólag orvos, esze ágában sem volt abban a helyzetben ezt a párbeszédet helyre rakni, inkább vihogva belesimult a téma adta „szórakozásba”.
Katalin egyébként – mint kiderült – valódi emberi jogi élharcos. Ugyanis az Európai Parlament Emberi Jogi Albizottságának tagja, és így érintett a kínaiak által bevezetett válasz szankciók miatt. Közösségi bejegyzésében legnagyobb felháborodásának adott hangot a történtek miatt, hiszen ő az Európai Parlament Emberi Jogi Albizottságának tagjaként a kínai Hszicsiang tartományban élő ujgur kisebbség jogai mellett áll ki. Ezzel nem is lenne semmi probléma, hiszen az ujgorok legközelebbi rokanaiknak éppen a magyarokat tartják. Van azonban itt egy kis bökkenő.
Jó lenne, ha Cseh Katalin és párttársai elsőkörben a gúnyhatáron túli magyarok mellett állnának ki, és például a határon túli választások alkalmával nem a magyarsággal szemben propagálnának, támogatva a helyi magyar kisebbségek elnyomóit.
A másik apró kis nüansz pedig az, hogy ha Cseh Katalin valóban politikus lenne, akkor tisztában volna azzal, hogy mindennek megvan a saját ideje akkor, amikor azt az adott politikai helyzet megteremti. Illene tudnia, hogy egyes érzékeny kérdések rendezéséhez olyan diplomáciai érzékre van szükség, mely nem teremthet semmilyen körülmények között hátrányt Magyarország érdekeinek. Na, ez az a diplomáciai tudás, mellyel ezek a percemberek nem rendelkeznek, de soha nem is fognak rendelkezni, ugyanis teljesen alkalmatlanok rá, nem erre teremtettek. Ők ilyen kiképzést nem kaptak, nem is kaphattak, hiszen nincs bennük sem hazaszeretet sem nemzettudat. Ők propagandisták, küldött emberek, akiknek célja Magyarország politikai és gazdasági megerősödésének és az ezzel párhuzamosan kialakuló függetlenedésének megállítása, majd pedig az ország idegen hatalmi törekvéseknek történő teljes kiszolgáltatása.
Ami Kína reakcióját illeti, az teljesen természetes és értelemszerű volt, az Európai Unió arrogáns, nagyképű és pökhendi viselkedésével pedig saját magát minősítette egy járvány kellős közepén akkor, amikor az egyik legnagyobb segítséget éppen Kínától kaphatta volna. Jegyezzük itt meg, hogy a kínai gazdaság jelenleg egyben lenyeli az Európai Uniót. Az már egy másik fejezet lenne, hogy ezzel az lépéssel az EU mennyit ártott hazánknak. Abban azonban bíznunk kell, hogy a pekingi politika tisztában van azzal, hogy az Európai Unió egyáltalán nem egységes, sőt egyre élesebben kirajzolódik a szakadás az EU-n belül mind politikailag, mind földrajzilag is.
Ezt azonban nagyon jól látják a nyugat-európai „haladó” gondolkodású, háttérhatalmi erők is, melyek éppen ezért mindent megtesznek, hogy a nemzeti keresztény-konzervatív kormányokat bármilyen eszközzel, de megbuktassák. Részükre pénz, paripa, fegyver, minden adott, no meg cseh katalinok, donáth annák vera jourovák és sokan mások.
Szépe Áron