Czakó István: Gondolatok a politikusi, képviselői képzésről
Ideje felvetni a képviselői képzés kérdését.
Tűrhetetlen, hogy minden megfelelő képesítés, képzettség, ismeretek hiányában lehet valaki képviselő. Csak példa: műszaki felsőfokú végzettséggel szociális bizottsági vezető pozícióban lehet valaki, anélkül, hogy ez irányú képzésben részesült volna, vagy ilyen irányú gyakorlattal rendelkezne.
Egyáltalán, alapvető jogi, törvényalkotói, államigazgatási, kommunikációs, és olyan irányú képzettséggel vagy több éves gyakorlattal, amilyen bizottságban dolgozik, rendelkeznie kellene minden képviselőnek, illetve megválasztása esetén ilyen képzésben való részvételre kötelezni kellene őket.
Mert jelenleg ott tartunk, hogy dilettáns, hozzá nem értő emberek ilyen-olyan úton országos döntési helyzetbe kerülnek, és óriási károkat okozó hibás döntéseket hozhatnak!
Elegendő megnézni a törvényeinket. Olyan káosz uralkodik, olyan bonyolult és érthetetlen jogrendszerünk, hogy – miközben a törvény nem tudása nem mentesíti az állampolgárt a büntetőjogi felelősség alól -, egyszerű polgár képtelen eligazodni a jogszabályok között.
Tűrhetetlen, hogy valóságos jogásznak kellene lennünk, hogy a hétköznapi életünk dolgait intézhessük.
Igazolja felvetésemet egyrészt az, hogy egyre-másra kell visszavonni, módosítani szinte néhány napon belül az egyes törvényeket, intézkedéseket, másrészt az, hogy országunk néhány év alatt, a parlament állítólagos ellenőrzése ellenére csődközeli helyzetbe került!
Hozzáértő, és a választók érdekeit mindenek előtt szem előtt tartó képviselők kellenek a parlamentbe.
Egy cég irányításához megfelelő képzettséggel és gyakorlattal kell rendelkeznie a vezetőnk, de úgy látszik, egy ország irányításához nem. Mindőnk életét meghatározó törvények meghozatalát rábízzuk (jobb esetben) dilettáns balekokra, s olyanokra, akik kijelentik magukról (vagy kijelentik róluk), hogy politikusok. Nincs is hazánkban ilyen végzettség. Hány és hány önjelölt „politikus” okozott elképesztő kárt hazánknak (NEKÜNK!!!), s az árát mi fizetjük!.
Nem értesz semmihez? Légy politikus! Akkor senki nem ellenőrizhet, jövedelmedet magad határozhatod meg, s mentességet élvezel, tehát garázdálkodhatsz, rád nem vonatkoznak a törvények.
Ez ma a helyzet hazánkban! Jó ez így?
Rendben van, a pártok, közösségek nevezhessenek ki politikusokat, de az tűrhetetlen, hogy ezek az emberek képzetlenül döntsenek sorsunkról! Igenis képzésen és vizsgákon kell átmenniük. Az anyagot szakértők állíthatják össze!
A jövőben hozzáértő és felelősségteljes, hazánk, nemzetünk iránt (értünk) odaadó, megbízható és áldozatvállaló vezetőkre, politikusokra van szüksége hazánknak! Közelegnek a választások. Még időben vagyunk.
ISTEN ÓVJA MAGYARORSZÁGOT!Czakó IstvánNemzeti InternetFigyelő
Jászi Oszkár 1905 Falusi kismesterségek gyakorlásához vizsga kell, csak milliók sorsának intézéséhez ,nincs követelmény! Politikusnak az megy ki a polgári életben mindenre alkalmatlan.! Csodálkoztok? Nem kéne!
Értelmes fejtegetés… Példáként azonnal WITTNER MÁRIA példáját lehetne felhozni.
A jeles egykori bebörtönzött honfitárs mindössze alapiskolai (8 általános) rendelkezik, mégis, a parlamentben, mint a FIDESZ MPSZ képviselője olyan ügyekben szavaz, melyekhez nem ért.
Melyik 8 általánossal rendelkező honfitársunk keres ma fél millió forintot v. egy milliót HAVONTA?…
a gyakorlati ÉLETBEN az iskolai végzettségek nem jelentik az ideális, optimális végzettséget a társadalmi és gazdasági rendszer működésében.
a kívánatos a hierarchikus rendszerek megléte volna melyben mindenki a képességeinek megfelelő tevékenységet végezné. ez kevésbé függ az iskolai végzettségtő.8 ált. vagy érettségi sok ismerősőm van akiknek az IQ-juk 110-150 között van.a jelenlegi elit tanulhatna TŐLÜK!!!!
Tisztelt Kis Ödön (ha így hívják)!
Önnek – mint állítólag értelmes embernek – éppen a gyakorlati életben kellene tudnia, hogy az IQ-nak semmi közvetlen köze nincs a szakértelemhez és a szakmai gyakorlathoz.
Csak példaként említem meg Önnek, hogy a fiamnak 10 és fél éves korában 128 volt az IQ-ja úgy, hogy csalt is, nehogy sokat követeljek tőle, és nem volt 16 év fölöttieknek való kérdéscsoport a pszichológusnál. Szerinte a felnőtt kérdéscsoporttal sokkal magasabb lett volna. Mégis, én tudtam, hogy a gyermekem 10 és féléves kisfiú. Nem szakember, és nem gyakorlott szakértő!
Nem a képességeknek kell meghatároznia helyünket, hanem a tényleges tudásunknak, ismeretünknek, gyakorlatunknak!
Barátsággal: Czakó István