Oroszország nagy katonai beruházásba kezd
Körülbelül száz új védelmi infrastrukturális létesítményt, repülőtereket, szárazföldi és tengerészeti ellátó bázisokat épít Oroszország -adta hírül a Ria Hírügynökség. Ezek a létesítmények fognak helyet adni a jövőben az ország új katonai felszereléseinek, melyek beszerzése és üzembe helyezése az építkezésekkel egy időben fog történni.
A Kommerszant orosz napilap szerint Oroszország katonai felszereltsége az elkövetkezendő években alapvetően meg fog változni. 2019-re a felszerelések 64%-át szeretnék megújítani, 2020-ra pedig nagyban fejleszteni a szárazföldi rakétarendszert. A hadsereg létszámát is növelnék, a jelenlegi 241 ezerről 425 ezerre. Ehhez évente legalább 60 ezer új tagot kell toborozniuk…
A tervről Szergej Shojgu orosz védelmi miniszter azt nyilatkozta, hogy ezzel a hivatal nyolcat megoldott azon 18 kérdés közül, melyeket Valgyimir Putyin orosz elnök májusi rendeletében állított az adminisztráció elé. A dokumentum főként a vezérkar felszerelésével, a szárazföldi seregek felfegyverzésével, a katonai adminisztráció hatékonyságának javításával, a kiképzéssel, valamint hadtudományi intézmények fejlesztésével foglalkozik. Figyelemre méltó, hogy a tervek szerint 2020-ra a teljes szárazföldi rakétarendszer megújul.
A légierő felszerelése már elkészült, még folynak a tesztelések. Január 17-én a hat T-50-es harcászati repülőből négy sikeresen átrepült a Zsukovszkij Légibázisra további vizsgálatokra. A tengerészet 2016-ban új korvettet kap, ekkorra már az S-500-as légvédelmi rakétarendszert is üzembe akarják helyezni. Habár az orosz védelmi miniszter helyettese, Jurij Boriszov nyilatkozata szerint a rakétarendszer összetettsége miatt ennek megvalósítását valószínűleg későbbi időpontra fogják tenni. Ha minden a tervek szerint halad, 2013-ra 15 hadászati egység fog részesülni az új felszerelésekből, ezek száma 2020-ra pedig 406-ra fog növekedni.
Az új harcászati felszerelés megfelelő elhelyezésére szolgáló objektumok létrehozását Valerij Geraszimov vezérezredes, az orosz fegyveres erők vezérkarának vezetője jelentette be a Honvédelmi Minisztérium ülésén. A tervek szerint 2016-ra 316 katonai várost fognak építeni, számukat 2020-re 495-re növelik. Ezeken a helyeken több mint 3000 egyéb létesítményt fognak létrehozni, többek között laktanyákat, parkolókat a katonai szállítóeszközök számára, valamint étkezdéket és egyéb ellátó egységeket. Ezek mellett pedig megtalálhatóak lesznek oktatásra, sportolásra, valamint a közösség számára alkalmas helyek is. A Szovjetunió idején is épültek hasonló katonai városok, azonban azok a külvilágtól elzárva működtek és a rendszer felbomlásával többségük már tarthatatlanul költségessé vált. Ezért is van most szükség ezek létesítésére, így a külföldi tengerészeti bázisok létrehozásának Oroszország már a tavalyi évben nekilátott.
A munka nagy részét ebben az évben szeretnék elvégezni, 2017-re pedig a tervek szerint mindenképp be kell fejezniük a munkálatokat. Minden létesítményt már hónapokkal azelőtt üzembe fognak helyezni, hogy a fegyvereket és a katonai felszereléseket odaszállítanák. A központokba való szállítás évi 250 napban, napi 18 órában fog folyni. Mindezzel egy időben egy nemzeti védelmi központ megépítését is tervezik, ennek korábbi határidőre, 2014 december 1-jére kell elkészülnie.
A terv kiemelt szerepet szán a kiképzésnek, így erre specializálódott létesítmények minden központban lesznek. Ezeket az elkövetkezendő öt évben fogják létrehozni a lehető legmodernebb felszerelésekkel. Ezen kívül a szárazföldi és tengeri kísérleti központoknak is nagy jelentőséget fognak tulajdonítani. Az oktatásba és a kísérletekbe való beruházáson felül a védelmi minisztérium megemelné a hadinyugdíjak évi összegét is, legalább 2 százalékkal az infláció felett. A terv megvalósulását 2020-ra szeretnék elérni, melyhez hozzátartozik az egészségügyi ellátás minőségének és hozzáférhetőségének javítása is.
Medvegyev orosz miniszterelnök május elején azt mondta, az új fegyverek részesedésének a fegyveres erőkön belül 2020-ra el kell érnie a 75 százalékot. Korábban az orosz tisztviselők 2015-re 30 százalékot, 2020-ra pedig 70 százalékot tűztek ki célul.
Valerij Geraszimov szerint mindezen intézkedések jelentősen emelni fogják a képzés minőségét és szintjét, a hadsereget pedig sokkal hatékonyabbá fogják tenni. Az orosz kormány 22 ezer milliárd rubelt, körülbelül 730 milliárd dollárt különít el a nagyszabású fegyverkezési programra 2020-ig.
Forrás: Kitekintő
Nemzeti InternetFigyelő
Ahogy elnézem az amerikai-izraeli „demokrácia fejlődését” igen nagy szükségük lesz egy elrettentő haderő létrehozására, hacsak nem ők is a világuralmista körök engedelmes alattvalói és szolgái kívánnak lenni.
Pillanatnyilag nem úgy néz ki, jelenleg Putyin a világ legnormálisabb vezetőinek egyike, irigylésre méltó hazafi. Bár nekünk, magyaroknak is lenne egy ilyen vezetőnk, akinek ennyire helyén van a szíve és esze!
Nagy Péter
Nem hiszem el, hogy az orosz hadsereg létszáma jelenleg 241 ezer lenne. De Putyin után szabadon a jövőbe tekintve, úgy tűnik őket nem köti gúzsba semmi, ellentétben a magyarokkal, akik a szégyenteljes trianoni diktátum után előírt hadi létszámmal bírnak ma is…
Anna