KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt kép: Megrongált Szent Koronát ábrázoló szobor a Margit hídon Budapesten, 2025. február 12-én (Fotó: Facebook/Kőrösi Koppány)

Megint letörték a kereszteket a Szent Koronát ábrázoló szobrokról a Margit hídon

Szerda reggelre ismét letörték a kereszteket a Margit hidat díszítő Szent Koronát ábrázoló szobrokról. Nem a mostani volt az első eset, az elmúlt évek során többször is megrongálták a szobrokat. Tavaly augusztusban petíciót is indítottak a helyreállításukért, mivel a főváros éveken keresztül nem volt hajlandó foglalkozni az üggyel.

Ismét letörték a kereszteket több Szent Korona-szoborról is a Margit-hídon. A rongálással kapcsolatban felszólították Karácsony Gergely főpolgármestert, hogy mielőbb állítsák helyre a megrongált szobrokat. Egyúttal felszólították a rendőrséget az elkövetők kézre kerítése érdekében, valamint a FŐKERT-et, hogy segítsenek rendben tartani „Budapest megkopott csodáját”.

„Keresztényellenesnek, bunkónak lenni nem menő!”

– írta Facebook-bejegyzésében Kőrösi Koppány városfejlesztési szakértő.

Nem ez az első eset, hogy letörték a kereszteket a Szent Korona-szobrok tetejéről a Margit hídon, az elmúlt évek során többször is volt példa hasonló rongálásra.

Az első eset 2018. december végén történt, amikor két ittas állapotban lévő férfi letörte a kereszteket a Szent-Korona szobrokról, majd a hat keresztet a Dunába dobták, kettőt magukkal vittek. A rongálókat elfogták, majd gyorsított eljárásban emeltek ellenük vádat.

„A rongálás két évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegetett vétség is lehet. Ugyanakkor, ha valaki műemléket vagy olyan kulturális javakat rongál meg, amely védelem alatt áll, az három évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegetett bűntett már. Attól függően, hogy műemléki védelem alatt áll-e ez a tárgy amelyet éppen megrongál, attól függően lehetséges garázdaság is”

– nyilatkozta a 2018-as rongálás idején Borbély Zoltán jogász a hirado.hu-nak.

2019-ben és 2020-ban szintén megrongálták a szobrokat.

2024. augusztusban a Szent István Intézet petíciót indított, hogy a főváros állítsa helyre a szobrokat, Karácsony Gergely végül intézkedett az ügyben a felhívás hatására, amelyhez közel 16 ezren csatlakoztak. „Elítélek minden olyan törekvést, amely meg akar csonkítani közterületi alkotásokat vallási vagy civilizációs jelképek eltávolításával” – írta annak idején Karácsony Gergely a közösségi médiában.

Ez is érdekelheti:  Alaptörvényben is rögzítené a készpénzhasználat védelmét a KDNP

hirado.hu

 

Kiemelt kép: Megrongált Szent Koronát ábrázoló szobor a Margit hídon Budapesten, 2025. február 12-én (Fotó: Facebook/Kőrösi Koppány)

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!