KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Hatalmas bűn ennyire ostobának nézni az oroszokat!

Oroszországnak nyugati berendezésekre is szüksége van a legújabb ballisztikus rakétájának, az Oresnyiknek a gyártásához – derítette ki a Financial Times, amit itthon az Index szemlézett. A lap egy hosszú cikkben taglalta azt, hogy a rakéta gyártásában közreműködő orosz cégek nyugati eszközöket is használnak. Mint írták, ezek a vállalatok „még mindig fejlett nyugati gyártó által készített berendezésekre támaszkodnak”.

A Financial Times ezzel kapcsolatban példaként hozta fel, hogy két, a rakéta gyártásában részt vevő vállalat a közelmúltban német és japán fémmegmunkálási tapasztalattal rendelkező alkalmazottakat keresett álláshirdetésekben – ami azt jelzi, hogy Oroszország az eddig bevezetett nyugati szankciók ellenére továbbra is támaszkodik a külföldi technológiákra.

A függőség különösen hangsúlyos a számítógépes numerikus vezérlés (CNC) területén, amely az Oresnyik gyártása szempontjából létfontosságú technológia

– emelte ki a lap, amely azt is hozzátette, hogy két szankcionált orosz vállalat – a Moszkvai Hőtechnikaii Intézet és JSC Sozvezdie Concern – egész konkrétan a japán Fanuc, valamint a német Siemens és Heidenhain cégek eszközeit használja a rakéták gyártásához. A rakéta gyártásához köthető harmadik vállalat, a Titan Barricades pedig korábban maga is posztolt videó arról, hogy egy munkásuk a Fanuc eszközét használja.

Oroszország régóta támaszkodik a külföldön gyártott szerszámgépekre, annak ellenére, hogy erőfeszítéseket tett a hazai alternatívák kiépítésére. Miközben a Kreml nagy mennyiségű nagy pontosságú fémmegmunkáló gépet vásárol Kínából, a működtetésükhöz szükséges vezérlést továbbra is nyugatról szerzik be

– tette hozzá a Financial Times.

A lap kérdéseket is küldött az említett külföldi vállalatoknak. A Heidenhain nem válaszolt a cikk megjelenéséig, a Siemens viszont közölte, hogy betartják a szankciókat és kivizsgálnak „minden, azok kijátszásra utaló jelet”. A Fanuc válaszában megerősítette, hogy a Titan Barricades videóján látható gép hasonlít az övékéhez, bár rámutattak, hogy az egy régebbi modellnek tűnik, továbbá leszögezték, hogy „fokozott éberséget és ellenőrzéseket alkalmaznak exportellenőrzési folyamatainkban” azért, hogy ne jussanak el az oroszokhoz az eszközeik.

Ez is érdekelheti:  Terrorizmussal vádolják az ukrán ezredest
Ez mind „szép” és „jó”, de van néhány dolog, amit a cikk szerzői elfelejtenek. Legfőképpen azt, hogy az oroszok nem hülyék.

1. Közvetítő cégeken keresztül szinte bármihez hozzájutnak, amire szükségük van.

2. 2022-ben készültek a háborúra, és minden bizonnyal jó előre beszerezhették azokat az alkatrészeket, gépeket, eszközöket, ami kellett.

3. Maguk is sok mindent le tudnak gyártani, amire szükségük van, és ehhez zömmel az alapanyagokat is be tudják szerezni. Egy dolgot nem tudok elképzelni, hogy az oroszok azért nem építenek majd Oresnyik rakétákat, mert nincs hozzá alkatrészük…

Bekezdések

 

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!