KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Komoly kockázatra figyel az elhárítás: Ukrajnába kerülhetnek magyarországi hadianyagok

Komoly feladat elé állította a magyar titkosszolgálatokat, hogy az utóbbi időben külföldi hírszerzők célkeresztjébe került a magyar hadiipari termelés – tudta meg lapunk. 

A hazánkban előállított hadianyagok egy része ugyanis ennek a befolyásolási tevékenységnek köszönhetően, ha nem is közvetlenül, de eljuthatnak Ukrajnába is, ha nem lép közbe az elhárítás.

Az elhárítás dolgát jelentősen megnehezíti, hogy ha külföldi tulajdonban van, vagy oda kerül egy Magyarországon működő fegyver-, illetve lőszergyártó cég, már nehéz beavatkozni a kereskedelmi folyamatokba, különösen akkor, ha az itt gyártott hadianyagot vagy haditechnikai eszközt közvetítőkön keresztül juttatják el a célországba. A fegyverek és a hadianyagok kiviteléhez elvileg szükség van úgynevezett reexportengedélyre, de ezeket is megpróbálhatják kijátszani. Az ügyben konkrét információkat is megosztottak a titkosszolgálatok szakemberei a parlament nemzetbiztonsági bizottságával, a testület legutóbbi ülésén. Erről az ülés után csak annyi információ jelent meg, hogy

a hazai hadianyaggyártó kapacitással kapcsolatosan fokozott törekvések észlelhetők a szövetségi rendszeren belüli és az azon kívüli szereplőktől egyaránt. A hazai titkosszolgálatok az ilyen jellegű szándékokat figyelemmel kísérik, és szükség esetén elhárítják.

Komoly nemzetbiztonsági kockázat

Forrá­saink szerint komoly nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek az ilyen irányú befolyásolási kísérletek hazánkban, különösen akkor, ha háborús övezetekbe kerülnek Magyarország területéről a hadianyagok.

Sas Zoltán, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának jobbikos elnöke lapunknak megerősítette: valóban külföldi állampolgárok próbálják meg befolyásolni a hazánkban folyó hadiipari termelést.

Ezek a személyek a szövetségi rendszerünkön belülről (NATO-tagállamokból) és kívülről is kifejtik ezt a tevékenységet, a cél pedig az, hogy akár háborús övezetekbe, például Afrikába vagy Ukrajnába is eljuttathassanak hazánkban gyártott hadianyagokat vagy haditechnikai eszközöket.

Nem volt tréfa a merényletkísérlet

Mint arról korábban beszámoltunk, a parlament nemzetbiztonsági ülésén egyébként szó volt arról a merényletkísérletről is, amely egy védett személy ellen irányult. A merényletet október 23-án, a nemzeti ünnepen akarták elkövetni a leleplezett személyek.

Ez is érdekelheti:  Szoboszlai szemtelen büntetőjével egyenlítettünk (videó)

Az ügy kapcsán hat személyt már két héttel ezelőtt előállítottak, egy húsz év körüli férfit letartóztattak. Őt az Igaz­ságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben tartják fogva, a nyomozás pedig nagy erőkkel zajlik. Lapunk kérdésére Molnár Zsolt, a nemzetbiztonsági bizottság szocialista tagja megerősítette, hogy a bizottság hétfői ülésén szó volt az esetről. Mint fogalmazott:

Azt kell, hogy mondjam, hogy az ügy mindenféleképpen komoly. 

A bizottság jobbikos elnöke, Sas Zoltán pedig arról számolt be, hogy a bizottságban tájékoztatást kaptak arról, hogy az amerikai titkosszolgálat jelzésére indult meg hazánkban a művelet, amelyben összehangoltan az Egyesült Államok és Magyarország titkos­szolgálati és rendvédelmi szervei vettek részt. A Terrorelhárítási Központ ebben a közös akcióban megszerzett adatok alapján fogta el a gyanúsítottakat, a nyomozó szervek pedig tették a dolgukat.

MNKiemelt kép: illusztráció

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük