KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

80 év után ismét német páncélosok dübörögnek a kurszki csatamezőn

Mintegy 80 évvel a második világháború egyik legnagyobb csatája óta, ismét német gyártmányú nehézpáncélosok dübörögnek az oroszországi Kurszki terület mezőin, – írta csütörtökön a Bild című lap, amely Kijev határon Oroszországban történt behatolásáról számolt be.

A német bulvárlap az interneten közzétett videókra hivatkozva azt írta, hogy több Marder gyalogsági harcjárművet (IFV) is kiszúrtak az ukrán hadsereg kedden kora reggel indított offenzívájában használt felszerelések között. A médium az orosz védelmi minisztérium által közzétett felvételekre mutatott rá, amelyeken IFV-ket orosz kamikáze drónok találnak el.

Csütörtök reggel a minisztérium közzétett egy felvételt, amelyen az ukrán haditechnikai eszközökre mért egyéb csapások mellett legalább három Marder típusú járművet semmisítettek meg orosz Lancet drónok. A páncélosokat akkor találták el, amikor földutakon és egy erdős területen keresztül haladtak keresztül.

Az X-en (korábban Twitter) posztoló Julian Ropcke, a Bild újságírója szerint mindhárom Mardert „áldozatául esett” az orosz csapásoknak alig néhány kilométerre a határtól – mivel az ukrán erők „megfelelő légvédelmi biztosítás nélkül” küldték őket harcba.

Németországban vegyes reakciókat váltott ki a hír, hogy német gyártmányú fegyvereket használtak egy olyan támadásban, mely nemzetközileg elismerten Oroszország területe ellen irányult.

Markus Fabernek, aki egyéb iránt a német parlament védelmi bizottságának vezetője, ezzel azonban nincs különösebb problémája, mert mint mondotta,

a Kijevnek átadott fegyverek már nem német tulajdonúak, hanem ukránok.”

– egyúttal „háborús övezetnek” nevezte mind Ukrajna, mind Oroszország területét.

„Ez egy rendkívül veszélyes fejlemény”

– mondta Sahra Wagenknecht, az újonnan alakult BSW párt (Bündnis Sahra Wagenknecht) vezetője.

Olaf Scholz kancellárnak fel kellene hívnia az ukrán vezetést, és „követelni, hogy német fegyvereket ne használjanak [támadásokban] orosz területen”

– tette hozzá.

A II. világháborúban, még 1943-ban a szovjet csapatok összecsaptak a náci erőkkel a kurszki térség mezőin az azóta kurszki csataként ismertté vált ütközetben. Ez volt a második világháború egyik legpusztítóbb eseménye és a történelem egyik legnagyobb tankcsatája.

Ez is érdekelheti:  Bidenék még több ukránt akarnak a vágóhídra küldeni! Zelenszkij asszisztál hozzá...

A náci Németország az akkoriban vadonatúj páncélosai, köztük a Párduc és Tigris harckocsik, valamint a Ferdinand harckocsirombolók bevetésével igyekezett győzelmet aratni. A csatában mindkét oldalon több ezer harckocsi vett részt, aminek eredményeként a szovjet erők súlyos vereséget mértek a náci csapatokra.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kiemelt képen: egy német gyártmányú Marder típusú harcjármű az oroszországi kuszki régióban az orosz védelmi erők célkeresztjében, 2024. augusztus 06-án. / Fotó: Orosz Védelmi Minisztérium

 

 

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük