73 rendőr kerülhet bíróság elé 2006 brutalitása miatt
Nem maradhat a rendőrség állományában az az egyenruhás, akit jogerősen elítéltek a 2006-os rendőri túlkapások miatt – közölte a Belügyminisztérium. A Hír Televízió úgy tudja, 73 rendőrt állítottak bíróság elé a véres tömegoszlatások után, tizenhárom egyenruhást el is ítéltek, közülük azonban legalább 6-an továbbra is a rendőrségnél dolgoznak.
Az Országos Rendőr-főkapitányság egyelőre nem közölte, hogy az elítélt rendőrök közül kiket szerelnek le. A Hír Televízió úgy tudja, a legbrutálisabb rendőrosztag több vezetője azonban továbbra is az állományban maradhat, ellenük ugyanis korábban semmilyen eljárás nem indult…
Vadásztak, de megnevezni demoralizáló őket
A televízió korábban már beszámolt róla, hogy újabb olyan rendőröknek derült ki a neve és a beosztása, akik 2006. október 23-án a tüntetőkre vadásztak. A rendvédelmi dolgozók szakszervezeti elnöke tiltakozik a brutális rendőrök megnevezése miatt, mert szerinte az az egész állományt demoralizálja. Az adatvédelmi hatóság vezetője szerint viszont nyilvánosságra szabad hozni a rendőrök nevét, mivel nem viseltek azonosítószámot.
A 2006-os rendőri túlkapásokkal kapcsolatban a Hír TV Célpont című műsora tavaly ősszel közölt először neveket.
A fényképezőért nyúlt
Megírtuk azt is, hogy március elején jelentkezett a Hír TV szerkesztőségében a 2006-os véres tömegoszlatás egyik sértettje. A férfi felismerte magát azokon a rendőrségi felvételeken, amelyeket a Célpontban mutattak be. Édesanyjával és barátaival vett részt a megemlékezésen. Amikor látta, hogy a vadászpuskás rendőrök fejre céloznak, fényképezőjével dokumentálni kezdte a túlkapást. A Célpont azonosította azt a rendőrt, aki vélhetően meglőtte a férfit. A Magyar Helsinki Bizottság társelnöke akkor azt mondta, a Hír Televízióban közzétett felvételek a rendőri vezetők büntetőjogi felelősségét vetik fel. „Gumilövedéket, ugye, életet, testi épséget, vagyonbiztonságot fenyegető közvetlen veszély esetén lehetne használni. Teljesen nyilvánvaló, hogy ez nem állt fönn” – fejtette ki Kádár András.
Az első jogerős ítélet
Emlékezetes volt az is, amikor megszületett a 2006-os rendőri túlkapások első jogerős ítélete: másodfokon 1 év 8 hónap börtönbüntetésre ítélte Vágó Lászlót a Fővárosi Ítélőtábla. Vágónak azért kellett bíróság elé állnia, mert 2006. október 23-án mint helyszíni rendőrparancsnok az Astoriánál egy tömegoszlatásnál eltörte az egyik járókelő ujját.
MNO
Forrás: gondola.hu
Nemzeti InternetFigyelő
Szánalmas!
Mennyit is írunk ma, mindjárt megnézem a naptáramban.
Megvan: 2012. május.
Azaz 6 év telt el – azaz 6 év Fidesz kormányzás.
Gratulálok Fidesz! Számíthatnak a szavazatomra…! 2014-ben. Nagyon számíthatnak rá.
De ne nagyon reménykedjenek.
Nálam elbukták azt a választást.
Szégyen – amit eddig ebben az ügyben műveltek! Semmit.
ui: és ez a Pintér… ez még képes ezeknek a parancsnokoknak a tisztelgését fogadni? Talán még fizetésemelésben és jutalomban is részesítette őket, hiszen „olyan szakszerűek voltak”. Mint Bogár úr az állami ítélet-végrehajtó. Lelketlen banda.
Csak a szokásos történt, a kisembereket oda dobták koncnak!
És ezek az emberek mind önszántukból, bosszúból estek neki a tüntetőknek. Nanemá?!
Teccik ismerni aztat a mondást, hogy a hal a napon büdössödik vagy megszárad?
A rendőreinket nem kéne bántani, ők csak parancsot teljesítettek, amire felesküdtek.
Azért a randalírozók törtek zúztak, ők is megérdemelnének egy misét.
Kedves Hozzászóló! Nem kellene a misét emlegetnie, mert nem hiszem, hogy sok köze van annak, aki igazi balliberális módon védi a rendőri brutalitást. Ha korrekt lenne, tudná és nem hallgatná el, hogy azok, akik törtek-zúztak, Gyurcsányék által felbérelt provokátorok voltak. (H)