Záruló elszámoltatás?
Ötven kiemelt ügyben értek véget a vizsgálatok, most a hatóságokon a sor
Az elszámoltatások terén végzett munkát, a feltárt gazdasági visszaéléseket és az agráriumban történt koncepcióváltást ismertette tegnap Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos, jelezve, hogy az elszámoltatáshoz kapcsolódó feladatok kilencven százalékát már elvégezték. A válságból való egyik lehetséges kitörési pontként a mezőgazdaságot jelölte meg.
Ötven kiemelt ügyben fejeztük be az elszámoltatáshoz kapcsolódó vizsgálatokat, az aktákat pedig átadtuk az illetékes hatóságoknak – jelentette ki tegnap a Corvinus Egyetemen Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára. A politikus jelezte, már csak egy-két nagyobb vizsgálat van hátra, a feladatok kilencven százalékát elvégezték, jelentős sikereket értek el az elszámoltatásokban, befejezték például a Malévot, a Budapest Airportot, a Volánt és a MÁV-ot érintő nyomozásokat. A kormánybiztos azt is hangsúlyozta, hogy továbbra is fáradozni kell a mezőgazdaság talpra állításán, mert csak azon keresztül tudunk kilábalni a válságból. Budai Gyula a zsebszerződések elleni kormányzati fellépést, a vidéki foglalkoztatás fellendítését, a tanyaprogramot, a Darányi Ignác-tervet és a demográfiai földprogramot emelte ki előadásában…
„Kormányzati cél, hogy a büntető törvénykönyvben önálló törvényi tényállásként szerepeljenek a zsebszerződések. A türelmi idő alatt azonban büntetlenséget kap, aki zsebszerződést fed fel” – mondta lapunknak Budai Gyula. A kabinet tervei szerint akár öt évre is börtönbe kerülhet az, aki zsebszerződést kötött vagy köt.
Az államtitkár kérdésünkre kijelentette: rövid időn belül módosítani szeretnék a beszállítókkal szemben alkalmazott tisztességtelen forgalmazói magatartásról szóló törvényt, hogy így enyhítsék például a tejágazat problémáit. „A kormányzati tejstratégia részeként azt tervezzük, hogy a diszkriminatív árképzést tisztességtelen forgalmazói magatartássá nyilvánítjuk, és az áruházláncokkal egyeztetve kampányt indítunk a magyar tejtermékek fogyasztásának növelése érdekében” – tette hozzá Budai Gyula.
Szarvas Szilveszter, Magyar Hírlap
Nemzeti InternetFigyelő
Remélhetőleg lesz is értelme a nagy munkának. Az értelme, a felelőségrevonásokban, büntetésekben, vagyon elkobzásokban és azok visszavételében, kártalanításokban, a tapasztalt joghézagok megszüntetésében (mert ezek szándékosan lettek előidézve, melynek következtében azok az események megtörténhessenek, melyek egy részét az állam pénzén egy apparátus kellett felfedje!!, s még mennyi ismeretlen!!). Csak azért, mert a rendszerváltás után, ha minden normálisan működött volna, akkor most országunk minden állampolgára (nem csak egyesek!) magasabb életszínvonalon élne, nem lenne ilyen vagy olyan bűnözés, az ország gyűlésén érdekünkben döntenének meghozott törvények révén.
A független törvénykezés nem megrendelésre dolgozna, a törvény végrehajtói nem ellenségként támadnának a békés lakosságra.
És a média is azt sugallná, hogy jó itt élni és dolgozni, majd időskorban egészséges, szép, kellemes, nyugdíjas életet élni.
Mert volt ilyen korszak széphazánk történelmében, s nemsokára újból lesz. a JóIsten gondoskodik arról, de nekünk is kell tenni valamit.
50? Azt hiszem igazából csak a felszínt simogatták meg.